Reklama

„Terytorialsi” pamiętają o powstańcach styczniowych

01/02/2024 13:00

161 lat temu, 22 stycznia 1863 r., Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się powstanie styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy. W przededniu rocznicy zrywu narodowowyzwoleńczego żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej uczcili pamięć powstańców.

Przemyscy „terytorialsi” odwiedzili groby bohaterskich Polaków spoczywających na Cmentarzu Głównym w Przemyślu, zaangażowanych 161 lat temu w walkę o odzyskanie przez Polskę wolności i możliwości samostanowienia.


– Oddając im hołd, nasi żołnierze wspominają męstwo i poświęcenie tych, którzy stanęli w obronie wartości i marzeń o wolnej Polsce. Wiemy, że pomimo przeciwności losu i ogromnych trudności, bohaterowie tego zrywu niepodległościowego walczyli z godnością, kierując się ideałami honoru i oddania się sprawie wyzwolenia całego narodu spod panowania zaborców. Stojąc nad grobami naszych poprzedników, zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w uroczystościach upamiętniających to doniosłe wydarzenie w historii Polski. Niech to będzie czas refleksji nad naszą przeszłością, ale także okazja do budowania wspólnej przyszłości, godnej dziedzictwa tych, którzy walczyli o naszą niepodległość

Reklama

– powiedział rzecznik prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.


mars

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama