Reklama

Terytorialsi pomagają żłobkom i przedszkolom

Wznowienie działalności żłobków i przedszkoli sprawiło, że na Podkarpaciu żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej otrzymali kolejne zadanie. Na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart zaopatrzyli te placówki w niezbędne płyny dezynfekcyjne i inne środki potrzebne do walki z koronawirusem SARS-CoV-2.

Terytorialsi dostarczyli niezbędne środki – w tym 63 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych z zasobów Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej – do żłobków i przedszkoli w 159 gminach na Podkarpaciu[paywall]. W dystrybucję, która przeprowadzona została 4 i 5 maja br., zostało zaangażowanych 30 żołnierzy ochotników oraz 17 pojazdów.

– Staramy się odpowiadać na wszystkie prośby. Pomagamy wszędzie tam, gdzie samorządy, placówki medyczne, ośrodki pomocy społecznej, Caritas czy PCK oczekują naszego wsparcia. W tym trudnym czasie wspomagamy żołnierzy Armii Krajowej, podziemia niepodległościowego oraz osoby starsze. Dostarczamy zakupy, żywność, leki, ciepłe posiłki. Ale, jak mówią sami żołnierze, służymy często wsparciem niematerialnym, dobrym słowem czy zwykłą rozmową z tymi, którzy mieszkają sami lub ciężko radzą sobie z odosobnieniem. Żołnierze mojej brygady ciągle mnie zaskakują swoją pomysłowością i inicjatywą w niesieniu pomocy – powiedział dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-05-10 15:49:53

    "Przynieś,zanieś,pozamiataj"Teraz juz wiadomo do czego ta formacja została stworzona.Przykre to,zę noszą mundury wojskowe i mają służyc Narodowi.Służyć Narodowi a nie być służącymi,którymi wysługują sie urzędnicy różnego szczebla.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama