Reklama

Terytorialsi szkolą młodzież

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie znaleźli się w grupie sześciu szkół, które podpisały umowę z 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Terytorialsi będą ich szkolić.

Umowę podpisał dowódca 3 Podkarpackiej BOT płk Michał Małyska i dyrektorzy: LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, Technikum w ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie, LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach, LO Sportowego w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej i LO w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. W imieniu tej ostatniej placówki dyrektor Andrzej Nepelski.

– Ta umowa jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom, a w dalszej perspektywie wpływać będzie na zwiększenie liczebności Wojska Polskiego. Kształcenie w oddziałach przygotowania wojskowego wybiera[paywall] młodzież zainteresowana tematyką wojskowości, zamierzająca kontynuować w przyszłości edukację w akademiach wojskowych lub podejmować terytorialną bądź zawodową służbę wojskową. Uczniowie szkolić się będą w zakresie praktycznych umiejętności przydatnych w służbie, kształtowania postaw patriotycznych i obronnych, jak również wspólnego działania na rzecz obronności państwa oraz rozwijania poczucia odpowiedzialności i miłości za ojczyznę

Reklama

– powiedziała rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT ppor. Magdalena Mac.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama