Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie znaleźli się w grupie sześciu szkół, które podpisały umowę z 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Terytorialsi będą ich szkolić.
Umowę podpisał dowódca 3 Podkarpackiej BOT płk Michał Małyska i dyrektorzy: LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, Technikum w ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie, LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach, LO Sportowego w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej i LO w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. W imieniu tej ostatniej placówki dyrektor Andrzej Nepelski.
– Ta umowa jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom, a w dalszej perspektywie wpływać będzie na zwiększenie liczebności Wojska Polskiego. Kształcenie w oddziałach przygotowania wojskowego wybiera[paywall] młodzież zainteresowana tematyką wojskowości, zamierzająca kontynuować w przyszłości edukację w akademiach wojskowych lub podejmować terytorialną bądź zawodową służbę wojskową. Uczniowie szkolić się będą w zakresie praktycznych umiejętności przydatnych w służbie, kształtowania postaw patriotycznych i obronnych, jak również wspólnego działania na rzecz obronności państwa oraz rozwijania poczucia odpowiedzialności i miłości za ojczyznę
Reklama
– powiedziała rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT ppor. Magdalena Mac.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze