Teoria w Zegrzu, praktyka na strzelnicy „Bellona” w Maryninie. Żołnierze wciąż formowanej 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w niecodziennym, ale potrzebnym szkoleniu.
Dwudniowa konferencja ekspercka „GROTowisko-23” odbyła się na Mazowszu. Jej głównym celem była wymiana doświadczeń związanych z wdrożeniem i eksploatacją karabinka MSBS „Grot”. Od 2017 r. karabinek Grot stopniowo wypiera z Polskich Sił Zbrojnych karabinki z rodziny AK, stając się docelowym karabinkiem podstawowym w Wojsku Polskim. Poprawne jego użytkowanie jest więc podstawą dla nowo wcielonych żołnierzy m.in. Wojsk Obrony Terytorialnej. Dla nich właśnie Grot jest podstawową bronią strzelecką[paywall]. Wystarczy wspomnieć, że aktualnie w polskim wojsku eksploatowanych jest ponad 80 tys. karabinków Grot w dwóch wersjach. Ponad 38,5 tys. sztuk wykorzystuje WOT.
GROTowisko zostało zapoczątkowane w 2021 r. Zastąpienie eksploatowanego w Wojsku Polskim karabinka AK nowoczesnym Grotem wiąże się z koniecznością zmiany mentalności i ukształtowanych przez dziesięciolecia nawyków użytkowników i szkoleniowców. Nowej broni trzeba się po prostu nauczyć.

fot.www.wikipedia.pl
Karabinek MSBS „Grot”
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze