Reklama

„Terytorialsi” wciąż się szkolą [ZDJĘCIA]

Ponad 200 terytorialsów z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym oczywiście żołnierze m.in. z Jarosławia i Przemyśla, szkoliło się przez dwa tygodnie na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie w gminie Sulęcin (województwo lubuskie).

Żołnierze 3 Podkarpackiej BOT wraz z żołnierzami z Estonian Defence League Regional Command South szkolili się z procedur współdziałania ze śmigłowcem Mi-8. OSPWL Wędrzyn posiada m.in. Centralny Ośrodek Zurbanizowany – obiekt szkoleniowy, który daje okazję do nauki i doskonalenia umiejętności działania w mieście[paywall].

– Terytorialsi z naszego regionu przyswoili sobie elementy szkolenia naziemnego z zakresu znaków i sygnałów służących do naprowadzania śmigłowca do lądowania. W ramach szkolenia doskonalili techniki wchodzenia na pokład i szyku podczas podbierania statku powietrznego w strefie lądowania – wyjaśniła p.o. rzecznika prasowego 3. Podkarpackiej BOT ppor. Magdalena Mac.

Reklama

Dodatkowo podkarpaccy „terytorialsi” w realnych warunkach poznali zasady i warunki organizacji lądowiska w przygodnym terenie. Była to doskonała okazja, aby żołnierze naprowadzali śmigłowiec Mi-8 z użyciem granatów dymnych. Śmigłowiec wielozadaniowy, który wykorzystywany jest do transportu powietrznego jak również zadań szturmowych i ratowniczych.

Wyłomy, patrole, nocne strzelania

Żołnierze obrony terytorialnej w trakcie szkolenia wielokrotnie znajdowali się na pokładzie śmigłowca, ich przerzut drogą powietrzną był bowiem elementem kompleksowego zadania taktycznego jakie otrzymywała każda z sekcji lekkiej piechoty.

– Podczas realizacji zadań taktycznych w terenie zurbanizowanym nasi żołnierze wymienili się doświadczeniami oraz porównali procedury taktyczne z żołnierzami z Estonii (Estonian Defence League Regional Command South – przyp. aut.). Doskonalenie umiejętności bojowych pozwoliło między innymi na realizację akcji bezpośrednich na budynki, korzystając z różnych metod wyłomu, przystosowanie ich do późniejszej obrony czy prowadzenie patroli. Dodatkowym elementem szkolenia były strzelania nocne z wykorzystaniem środków noktowizyjnych, celowników optycznych oraz latarek – podsumowała ppor. M. Mac.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama