Dowódca 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Daniel Błotko podpisał porozumienie o współpracy z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Żelaźnie oraz Przedszkolem Gminnym w Ołdrzychowicach Kłodzkich.
Żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wracają do Kotliny Kłodzkiej, gdzie przez wiele miesięcy pomagali w usuwaniu skutków tragicznej powodzi. 18 marca br. szef przemyskich terytorialsów płk D. Błotko parafował umowę z dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelaźnie Agatą Kulczak oraz dyrektor Przedszkola Gminnego w Ołdrzychowicach Kłodzkich Anną Gołoś, na mocy której przemyscy żołnierze będą prowadzić z obiema placówkami działania i przedsięwzięcia o charakterze oświatowo-wychowawczym, edukacyjnym, szkoleniowym oraz promocyjnym.
Do czego zobowiązały się obie strony.
– Jest wiele aspektów. Choćby upowszechnianie działalności wolontariackiej na rzecz obrony narodowej, kształtowanie pozytywnego wizerunku żołnierza polskiego oraz promocji polskich sił zbrojnych czy patriotycznego wychowania i edukacji pro obronnej młodzieży uczęszczającej do placówek oświatowych
– wyliczył oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska [paywall].
Ale to nie wszystko. Wspólnie działania to także upowszechnianie tradycji oraz promocji dokonań i osiągnięć 20 PBOT i szkół, integrowanie środowiska żołnierskiego i młodzieży szkolnej czy wymiana doświadczeń z zakresu wychowania i edukacji w tematyce obronności państwa.
Przypomnijmy, działając przy realizacji zadań pomocowych w ramach operacji „Feniks”, żołnierze przemyskiej brygady otrzymali zadanie wybudowania szkoły kontenerowej w Żelaźnie, a także wyremontowania Przedszkola Gminnego w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Do dzisiaj mieszkańcy obu miejscowości mile wspominają przemyskich terytorialsów i pomoc, jaką im udzielili podczas powodzi w ub.r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze