7 sierpnia br. ppłk Marek Ostrykiewicz przejął dowodzenie nad 34 Batalionem Lekkiej Piechoty w Jarosławiu, wchodzącym w skład 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Zastąpił na tym stanowisku ppłk. Marcina Piętnika.
Uroczyste objęcie obowiązków odbyło się w sali tradycji podkarpackiej brygady w Rzeszowie. Nowy dowódca jarosławskiego batalionu służbę wojskową rozpoczął w 2007 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Po promocji w 2008 r. na pierwszy stopień oficerski – podporucznika, rozpoczął zawodową służbę wojskową w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie[paywall]. Najpierw jako dowódca plutonu czołgów, potem szef sekcji rozpoznawczej. W trakcie służby tam uczestniczył m.in. w VIII zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. W 3 Podkarpackiej BOT służy od momentu jej powstania kolejno jako: dowódca kompanii lekkiej piechoty, oficer sztabowy i szef sekcji szkoleniowej.

Jest absolwentem licznych szkoleń i kursów specjalistycznych, wśród których najważniejsze to kurs doskonalący dla dowódców batalionów „Leonidas” czy też podstawowy kurs działań rozpoznawczo-wywiadowczych (Military Intelligence Basic Officer Course – MIBOC).
Jak zaznaczył, jako szef jarosławskich „terytorialsów” chce wykorzystać dotychczasowe doświadczenie, by zapewnić swoim żołnierzom nowoczesną i atrakcyjną ścieżkę rozwoju zawodowego w ramach pełnionej przez nich służby. Biorąc pod uwagę wzorowy przebieg dotychczasowej służby nowego dowódcy 34 blp, jest on odpowiednią osobą do zrealizowania trudnego zadania zmiany dyslokacji jarosławskiego batalionu. Ten bowiem niebawem trafi pod skrzydła 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze