Reklama

Terytorialsi z pancerniakami pokonywali San [ZDJĘCIA]

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, a więc m.in. także z Jarosławia i Przemyśla, wzięli udział w ćwiczeniach taktycznych na poligonie w Nowej Dębie i Lipie. Odbyły się pod kryptonimami „Anakonda-20” i „Karakal-20”.

Ćwiczenia taktyczne trwały cztery dni. W tym czasie wydzielony pododdział żołnierzy z podkarpackiej brygady współdziałał z „pancerniakami” z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, gdzie dowódcą jest były szef 1. batalionu czołgów w Żurawicy płk Rafał Kowalik[paywall]. Świętoszowscy kawalerzyści do tej pory pokonywali rzekę Odrę. Tym razem przeprawiali się przez rzekę San w miejscowości Radomyśl. Było to niezwykle trudne i wymagające zadanie, woda w rzece po ostatnich opadach wyjątkowo bowiem przybrała, a jej nurt był bardzo rwący. To już kolejny test wiedzy i umiejętności taktycznych podkarpackich terytorialsów.

– Wspólne szkolenie to doskonała okazja do sprawdzenia praktycznych umiejętności naszych żołnierzy podczas współdziałania bojowego z wojskami operacyjnymi. Każde szkolenie to też sposobność do spotkań, wymiany doświadczeń oraz porównania sposobów szkolenia. Ćwiczenia naszych żołnierzy z 10 Brygadą Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa pozwalają na zapoznanie się z przyjętymi rozwiązaniami organizacyjnymi i szkoleniowymi w obszarze ich ewentualnego zastosowania w praktyce. To dla nas ważny moment – móc skorzystać z wiedzy i umiejętności żołnierzy, którzy mają tak bogate doświadczenie – powiedział płk Dariusz Słota, dowódca podkarpackich terytorialsów.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ttttttt - niezalogowany 2020-06-23 17:59:43

    Chuj nie wojskoZabawa w przedszkolu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jerry - niezalogowany 2020-06-23 21:53:59

    Już nie długo ćwiczenia budowania wałów przeciw powodziowych  i układania worków z piaskiem 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    WIARUS - niezalogowany 2020-06-24 07:36:01

    Ty jełopie wstąp, spróbuj daj coś od siebie. Pokaż  że potrafisz to może zmienisz zdanie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama