Wielu żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie, więc także z batalionów z Jarosławia i Przemyśla, w tym roku święta Bożego Narodzenia spędziło na granicy polsko-białoruskiej.
– Terytorialsi z Podkarpacia wspierają naszą granicę od początku kryzysu migracyjnego. Do tej pory ich zadania polegały na udzielaniu wsparcia poprzez działania operatorów bezzałogowych statków powietrznych, obsłudze zestawów oświetleniowych oraz[paywall] prowadzeniu patroli wodnych na rzece Bug. Teraz nasze obowiązki zostały rozszerzone o prowadzenie patroli pieszych i służbę na posterunkach kontrolnych – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 PBOT kpt. Witold Sura.
Rotacja sił w rejonie przygranicznym z całą pewnością zapewnia efektywne wykorzystanie potencjału żołnierzy WOT. Tego typu działania dla brygad, których rejon odpowiedzialności służbowej jest w bezpośredniej styczności z granicą państwa, to bezcenne doświadczenie szkoleniowe.
Terytorialsi będą mieli okazję wykonywać nowe zadania, poznać się nawzajem w zupełnie innych okolicznościach i warunkach.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze