Reklama

Terytorialsi z regionu świętowali na granicy

Wielu żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie, więc także z batalionów z Jarosławia i Przemyśla, w tym roku święta Bożego Narodzenia spędziło na granicy polsko-białoruskiej.

– Terytorialsi z Podkarpacia wspierają naszą granicę od początku kryzysu migracyjnego. Do tej pory ich zadania polegały na udzielaniu wsparcia poprzez działania operatorów bezzałogowych statków powietrznych, obsłudze zestawów oświetleniowych oraz[paywall] prowadzeniu patroli wodnych na rzece Bug. Teraz nasze obowiązki zostały rozszerzone o prowadzenie patroli pieszych i służbę na posterunkach kontrolnych – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 PBOT kpt. Witold Sura.

Rotacja sił w rejonie przygranicznym z całą pewnością zapewnia efektywne wykorzystanie potencjału żołnierzy WOT. Tego typu działania dla brygad, których rejon odpowiedzialności służbowej jest w bezpośredniej styczności z granicą państwa, to bezcenne doświadczenie szkoleniowe.

Terytorialsi będą mieli okazję wykonywać nowe zadania, poznać się nawzajem w zupełnie innych okolicznościach i warunkach.

Reklama
Wiele osób podczas wigilijnej kolacji pamiętało, że nie wszyscy spędzają ten czas w rodzinnym gronie. Wyrazem poparcia i solidarności z obrońcami granicy było włączenie się w akcję #Wolne Miejsce Dla Munduru.


fot.3. PBOT
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama