Nie dalej, jak w poprzednim numerze ŻP informowaliśmy o 100. urodzinach mieszkanki Świętego w gminie Radymno. W tym mamy przyjemność donieść, że do grona 100-latków dołączyła kolejna mieszkanka regionu – pani Ernestyna Iwaniszyn z Przemyśla. Jubilatka swoje święto obchodziła 4 kwietnia.
Na Podkarpaciu liczba osób, które jubileusz 100. urodzin mają już za sobą, rośnie. Co jakiś czas informujemy na naszych łamach o kolejnych mieszkańcach w sile wieku, którzy doczekali 100 roku życia. Potwierdzają to statystyki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Z danych podkarpackiego oddziału ZUS wynika, że w naszym województwie świadczenie honorowe przysługujące stulatkom, czyli tzw. premię za wiek, pobierało na początku tego roku 206 osób. Do grona stuletnich mieszkańców Podkarpacia dołączyła niedawno przemyślanka Ernestyna Iwaniszyn. Jubilatkę z tej okazji odwiedzili zastępca prezydenta Przemyśla Bartłomiej Barszczak i kierownik Inspektoratu ZUS w Przemyślu Anna Petruch. Na uroczystości nie zabrakło też rodziny i bliskich pani Ernestyny. Główna bohaterka wydarzenia chętnie dzieliła się z gośćmi wspomnieniami ze swojego życia, pokazując fotografie z rodzinnych zbiorów. Najszczersze gratulacje z okazji tak wyjątkowego święta przekazał jej w imieniu własnym i prezydenta miasta wspomniany już Bartłomiej Barszczak
– Dane było pani przeżyć znaczną część polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nią związanych. Tak długie życie jest wspaniałą skarbnicą doświadczeń, z której czerpać mogą kolejne pokolenia – podkreślił.
Pani Ernestynie życzymy zdrowia, nieustającej pogody ducha i kolejnych 100 lat życia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze