Reklama

Tort i jubileuszowy toast na cześć pani Ernestyny! [ZDJĘCIA]

Nie dalej, jak w poprzednim numerze ŻP informowaliśmy o 100. urodzinach mieszkanki Świętego w gminie Radymno. W tym mamy przyjemność donieść, że do grona 100-latków dołączyła kolejna mieszkanka regionu – pani Ernestyna Iwaniszyn z Przemyśla. Jubilatka swoje święto obchodziła 4 kwietnia.

Na Podkarpaciu liczba osób, które jubileusz 100. urodzin mają już za sobą, rośnie. Co jakiś czas informujemy na naszych łamach o kolejnych mieszkańcach w sile wieku, którzy doczekali 100 roku życia. Potwierdzają to statystyki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Z danych podkarpackiego oddziału ZUS wynika, że w naszym województwie świadczenie honorowe przysługujące stulatkom, czyli tzw. premię za wiek, pobierało na początku tego roku 206 osób. Do grona stuletnich mieszkańców Podkarpacia dołączyła niedawno przemyślanka Ernestyna Iwaniszyn. Jubilatkę z tej okazji odwiedzili zastępca prezydenta Przemyśla Bartłomiej Barszczak i kierownik Inspektoratu ZUS w Przemyślu Anna Petruch. Na uroczystości nie zabrakło też rodziny i bliskich pani Ernestyny. Główna bohaterka wydarzenia chętnie dzieliła się z gośćmi wspomnieniami ze swojego życia, pokazując fotografie z rodzinnych zbiorów. Najszczersze gratulacje z okazji tak wyjątkowego święta przekazał jej w imieniu własnym i prezydenta miasta wspomniany już Bartłomiej Barszczak

Reklama

Dane było pani przeżyć znaczną część polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nią związanych. Tak długie życie jest wspaniałą skarbnicą doświadczeń, z której czerpać mogą kolejne pokolenia – podkreślił.

Pani Ernestynie życzymy zdrowia, nieustającej pogody ducha i kolejnych 100 lat życia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/04/2025 16:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama