Od 25 lat promują gminę Zarzecze, uświetniając lokalne uroczystości. Wypracowali sobie też ugruntowaną pozycję w gronie kapel i śpiewaków spoza terenu województwa, z sukcesem występując na scenach licznych festiwali i przeglądów. Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa właśnie świętował 25-lecie swojej działalności.
Jubilaci spotkali się z tej okazji w remizie OSP w Rożniatowie, do której zaproszono licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa Anna Huk, gospodarz gminy Zarzecze Tomasz Bury, przedstawiciele rady powiatu przeworskiego, przeworskiego muzeum i Centrum Kulturalnego w Przemyślu. W jubileuszowej imprezie towarzyszyli członkom zespołu także ich koledzy po fachu – kierownicy zespołów śpiewaczych z Maćkówki i Kisielowa oraz zespół muzyczny z Łapajówki. Na zaproszenie odpowiedziała też pozytywnie Anna Niemczak – założycielka zespołu z Rożniatowa i jednocześnie wieloletni pracownik Centrum Kultury.
Jak na urodziny przystało, był pyszny okolicznościowy tort, posypały się też powinszowania dla jubilatów. Śpiewakom z Rożniatowa życzono wielu sukcesów i kolejnych, satysfakcjonujących lat działalności. Do tej pory im ich nie brakuje. Mają na koncie wiele laurów zdobytych na...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 46% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze