Ponad 110 śmiałków zdecydowało się w minioną sobotę, 29 kwietnia, wziąć udział w treningu wojskowym organizowanym w ramach 3. edycji projektu Ministerstwa Obrony Narodowej „Trenuj z Wojskiem”.
Mimo wczesnej pory szkolenia i terminu, w którym wiele osób być może zaplanowało majówkowe wyjazdy, w rejonie kładki pieszo-rowerowej nad Sanem stawiło się tego dnia sporo chętnych, pragnących poznać podstawowe umiejętności wojskowe i obronne.
Wszystkie były elementem szkolenia, nad którego przebiegiem czuwali żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zgłosiło się ponad 110 chętnych, wśród których byli[paywall] przedstawiciele różnych grup wiekowych i zawodów, w tym: przemyscy uczniowie klas mundurowych, studenci, bankowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy, a nawet samorządowcy.
Jak informuje MON, projekt „Trenuj z Wojskiem” to odpowiedź na społeczne oczekiwania, których przejawem były pytania o możliwość odbycia jednodniowych szkoleń w zakresie obrony i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, kierowane zarówno do resortu, jak i jednostek wojskowych.
W sobotę – pod okiem instruktorów z 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej – uczestnicy opanowali: technikę posługiwania się bronią, podstawy survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, zasady udzielania pomocy medycznej i wiedzę z zakresu topografii wojskowej.
Kolejne takie szkolenie planowane jest w Przemyślu 24 czerwca br. Już teraz można się na nie zapisywać u oficera Sekcji Współpracy Cywilno-Wojskowej 20 PBOT kpt. Piotra Kleina (nr tel. 792 234 150, e-mail piotr.klein@wot.ron.mil.pl).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze