Reklama

Trenowali umiejętności wojskowe i obronne nad Sanem w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Ponad 110 śmiałków zdecydowało się w minioną sobotę, 29 kwietnia, wziąć udział w treningu wojskowym organizowanym w ramach 3. edycji projektu Ministerstwa Obrony Narodowej „Trenuj z Wojskiem”.

Mimo wczesnej pory szkolenia i terminu, w którym wiele osób być może zaplanowało majówkowe wyjazdy, w rejonie kładki pieszo-rowerowej nad Sanem stawiło się tego dnia sporo chętnych, pragnących poznać podstawowe umiejętności wojskowe i obronne.

Wszystkie były elementem szkolenia, nad którego przebiegiem czuwali żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zgłosiło się ponad 110 chętnych, wśród których byli[paywall] przedstawiciele różnych grup wiekowych i zawodów, w tym: przemyscy uczniowie klas mundurowych, studenci, bankowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy, a nawet samorządowcy.

Jak informuje MON, projekt „Trenuj z Wojskiem” to odpowiedź na społeczne oczekiwania, których przejawem były pytania o możliwość odbycia jednodniowych szkoleń w zakresie obrony i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, kierowane zarówno do resortu, jak i jednostek wojskowych.

Reklama

W sobotę – pod okiem instruktorów z 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej – uczestnicy opanowali: technikę posługiwania się bronią, podstawy survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, zasady udzielania pomocy medycznej i wiedzę z zakresu topografii wojskowej.

Kolejne takie szkolenie planowane jest w Przemyślu 24 czerwca br. Już teraz można się na nie zapisywać u oficera Sekcji Współpracy Cywilno-Wojskowej 20 PBOT kpt. Piotra Kleina (nr tel. 792 234 150, e-mail piotr.klein@wot.ron.mil.pl).


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości