Na pierwszy etap szkoleń wojskowych w ramach projektu „Trenuj jak żołnierz” zaprasza w najbliższy weekend 13 – 14 maja 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne.
Szkolenie to doskonała okazja, żeby zdobyć podstawowe umiejętności wojskowe, takie jak: posługiwanie się bronią i strzelanie, taktyka, terenoznawstwo, przetrwanie w trudnych warunkach, walka wręcz, łączność czy podstawy musztry. Jest ono całkowicie bezpłatne dla uczestników. Pierwszy etap w naszym regionie odbędzie się na terenie 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu. – Będzie to 2-dniowe zapoznanie z jednostką i wojskiem. Szkolenie potrwa około 8 godzin pierwszego i następnego dnia. Kolejny etap planowany jest w dniach 16 – 29 lipca. Wówczas zrealizowane zostanie 14-dniowe szkolenie właściwe. Dla ochotników zainteresowanych w przyszłości służbą w wojsku to najkrótszy cykl szkoleniowy, zakończony złożeniem przysięgi, po którym można się starać o przyjęcie do zasadniczej służby woskowej – mówi por. Maciej Kołodziej z 14 DAS w Jarosławiu.
Uczestnicy mają zapewnione: wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie oraz ubezpieczenie. Każdemu przysługuje też wynagrodzenie za okres szkoleniowy.
Żeby wziąć udział w projekcie realizowanym na terenie jarosławskiej jednostki, trzeba wcześniej zgłosić akces, zapisując się za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru – pod adresem: https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl. – Po wysłaniu zgłoszenia z ochotnikiem skontaktuje się rekruter i poda wszelkie szczegóły – dodaje por. M. Kołodziej, zapraszając do uczestnictwa.
Projekt adresowany jest do osób w wieku 18-55 lat, z polskim obywatelstwem, które wcześniej nie składały przysięgi wojskowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze