Reklama

Trenuj na tarasie widokowym w Przemyślu z doświadczonymi żołnierzami

Podstawowe umiejętności wojskowe i obronne, a także podstawy posługiwania się bronią, walki wręcz czy przetrwania w trudnych warunkach mają szansę poznać ci, którzy zdecydują się na udział w szkoleniu „Trenuj z wojskiem” w sobotę, 29 kwietnia br., na tarasie widokowym przy Wybrzeżu Ojca św. Jana Pawła II w Przemyślu.

Szkolenie w ramach 3. edycji ogólnopolskiego projektu „Trenuj z wojskiem” rozpocznie o g. 8 rano, a nad całością czuwać będzie 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej. By wziąć w nim udział, trzeba wcześniej (do piątku, 28 bm., do g. 14) wysłać zgłoszenie do oficera Sekcji Współpracy Cywilno-Wojskowej 20. PBOT – kpt. Piotra Kleina, na adres piotr.klein@wot.ron.mil.pl lub skontaktować się pod numerem tel. 792 234 150.

Wydarzenie wpisuje się w otwarty program szkoleń wojskowych dla cywili i adresowane jest do osób od 15 do 65 roku życia.

Reklama

Jak podkreślają organizatorzy, tego typu szkolenia – w ramach cyklu „Trenuj z wojskiem wiosna-lato”, są bezpłatne i odbywają się w soboty (czas trwania 8 godzin). Prowadzą je wojskowi instruktorzy – najbardziej doświadczeni żołnierze, niejednokrotnie weterani misji zagranicznych. Podczas szkolenia będzie szansa na poznanie podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych, podstaw posługiwania się bronią, walki w bliskim kontakcie, przetrwania w trudnych warunkach, reagowania na sygnały alarmowe, udzielania pomocy medycznej itp.

3. edycja projektu „Trenuj z wojskiem” potrwa do 22 lipca, a zapisy trwają w ponad 40 jednostkach w kraju. Jak informuje 20. PBOT, co weekend będzie obowiązywał inny motyw przewodni – szkolenie będą prowadzić jednostki wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, obrony terytorialnej, uczelni wojskowych, jednostek artylerii, rozpoznania i wielu innych. Kolejna okazja do wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu na Podkarpaciu będzie 3 czerwca. Wówczas w stolicy województwa szkolenie realizowane będzie pod skrzydłami 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Potem, 24 czerwca, z możliwości uczestnictwa w tego typu szkoleniu ponownie będzie można wziąć udział w Przemyślu (projekt realizować będzie 20 PBOT).

Reklama


fot.www.gov.pl
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości