Obradujący dzisiaj, 20 maja br., przemyscy radni wybrali spośród siebie troje wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Przemyślu.
Zgłoszonych kandydatów było czterech. Głosowanie było tajne.
W jego wyniku nowymi wiceprzewodniczącymi zostali: Ewa Sawicka (Koalicja Obywatelska; 15 „za”, 1 „przeciw”, 0 „wstrzymujący się” głosy), Jolanta Sawicka (Prawo i Sprawiedliwość; 21-1) oraz Robert Bal (Przemyśl to My; 15-1-3). Jerzy Krużel (Koalicja Obywatelska) otrzymał 5 głosów „za”, nie było ani jednego przeciw i ani jednego wstrzymującego się.
Warto wiedzieć, że wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu zarabiać będzie ok. 2 tys. 500 zł. Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu natomiast ok. 2 tys. 700 zł. Jak łatwo obliczyć, miesięczne apanaże całej czwórki to ponad 10 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
A dlaczego nie pięcioro?