Reklama

Trwają szczepienia nauczycieli w punkcie szczepień przy Sportowej. Zgłosiło się prawie 1300 chętnych

Znana jest już ostateczna liczba zgłoszeń na szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W sumie w całej Polsce to prawie 545 tys. osób. Na Podkarpaciu – 21 tys. 101 osób, a w samym Przemyślu 1296.

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że w pierwszej (8 do 10 lutego) i drugiej turze (15 do 19 lutego) rejestracji na szczepienia, w całej Polsce zgłosiło się 544 tys. 599 nauczycieli.

Pierwszy etap zapisów obejmował tych uczących stacjonarnie w klasach I-III szkół podstawowych (w tym pracowników świetlicy) oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu, a drugi nauczycieli do 65 roku życia ze wszystkich szkół i placówek, w tym również tych, którzy nie zgłosili się w I turze, a byli do tego uprawnieni, a także nauczycieli akademickich.

– W województwie podkarpackim łącznie w obu turach zapisów chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 wyraziło 21 tysięcy 101 nauczycieli z 1759 szkół i placówek – wylicza Justyna Sadlak z Biura Prasowego MEiN. Dane te nie uwzględniają szkolnictwa wyższego.

– Jeśli chodzi o nauczycieli akademickich, tych na Podkarpaciu zapisało się 3 tys. 830 – dodaje, powołując się na dane pochodzące z Systemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym.

Nauczyciele od 12 lutego szczepieni są w wybranych szpitalach węzłowych. W Przemyślu akcja szczepień obejmująca tę grupę zawodową wystartowała w 15 lutego.

– Do tej pory w punkcie szczepień zlokalizowanym przy ul. Sportowej 6 zostało zaszczepionych 210 nauczycieli – poinformował w poniedziałek, 22 lutego, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Paweł Bugira.

– We wtorek i środę (23 i 24 bm. – przyp.) będzie szczepionych kolejnych[paywall] 220. Następni w przyszłym tygodniu – uściślił. W sumie na szczepienie przeciwko COVID-19 w szpitalu węzłowym w Przemyślu zgłosiło się 1296 nauczycieli.

Równocześnie trwają szczepienia medyków (grupa 0) oraz seniorów z grup uprawnionych. Jeśli chodzi o tych pierwszych do tej pory 1. dawką szczepionki zaszczepionych zostało 1759 osób, a drugą – 1697 osób.

W grupie seniorów 450 osób zostało zaszczepionych 1. dawką, a 149 – drugą, natomiast w czwartek i piątek (25 i 26 bm.) planowane jest szczepienie kolejnych 150 osób.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Hej - niezalogowany 2021-02-24 09:05:47

    1300 na ilu? Trichę żetelości.  Propagandy chwatit.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    DOC - niezalogowany 2021-02-24 09:26:17

    Tomek Z. jest odpowiedzialny za szczepienia w Przemyślu więc powodzenia Wam życzę ;) ;) ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-02-24 11:27:25

    Bardzo skuteczne  i sprawdzone zarządzanie przez chaos.Ulubiona metoda przez rządzących"W zeszłym tygodniu szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przedstawił zaktualizowany harmonogram szczepień przeciwko COVID-19. Wynikało z niego, że od 22 marca do 5 kwietnia mają się zacząć szczepienia służb mundurowych oraz seniorów między 60. a 65. rokiem życia. Wszystkie trzy grupy otrzymają szczepionkę firmy AstraZeneca. Grupa 1b, czyli osoby po przeszczepie wentylowane mechanicznie, dializowane i w trakcie leczenia raka, mają być szczepione od 15 marca preparatem firmy Pfizer lub Moderny."

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama