Znana jest już ostateczna liczba zgłoszeń na szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W sumie w całej Polsce to prawie 545 tys. osób. Na Podkarpaciu – 21 tys. 101 osób, a w samym Przemyślu 1296.
Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że w pierwszej (8 do 10 lutego) i drugiej turze (15 do 19 lutego) rejestracji na szczepienia, w całej Polsce zgłosiło się 544 tys. 599 nauczycieli.
Pierwszy etap zapisów obejmował tych uczących stacjonarnie w klasach I-III szkół podstawowych (w tym pracowników świetlicy) oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu, a drugi nauczycieli do 65 roku życia ze wszystkich szkół i placówek, w tym również tych, którzy nie zgłosili się w I turze, a byli do tego uprawnieni, a także nauczycieli akademickich.
– W województwie podkarpackim łącznie w obu turach zapisów chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 wyraziło 21 tysięcy 101 nauczycieli z 1759 szkół i placówek – wylicza Justyna Sadlak z Biura Prasowego MEiN. Dane te nie uwzględniają szkolnictwa wyższego.
– Jeśli chodzi o nauczycieli akademickich, tych na Podkarpaciu zapisało się 3 tys. 830 – dodaje, powołując się na dane pochodzące z Systemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym.
Nauczyciele od 12 lutego szczepieni są w wybranych szpitalach węzłowych. W Przemyślu akcja szczepień obejmująca tę grupę zawodową wystartowała w 15 lutego.
– Do tej pory w punkcie szczepień zlokalizowanym przy ul. Sportowej 6 zostało zaszczepionych 210 nauczycieli – poinformował w poniedziałek, 22 lutego, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Paweł Bugira.
– We wtorek i środę (23 i 24 bm. – przyp.) będzie szczepionych kolejnych[paywall] 220. Następni w przyszłym tygodniu – uściślił. W sumie na szczepienie przeciwko COVID-19 w szpitalu węzłowym w Przemyślu zgłosiło się 1296 nauczycieli.
Równocześnie trwają szczepienia medyków (grupa 0) oraz seniorów z grup uprawnionych. Jeśli chodzi o tych pierwszych do tej pory 1. dawką szczepionki zaszczepionych zostało 1759 osób, a drugą – 1697 osób.
W grupie seniorów 450 osób zostało zaszczepionych 1. dawką, a 149 – drugą, natomiast w czwartek i piątek (25 i 26 bm.) planowane jest szczepienie kolejnych 150 osób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.1300 na ilu? Trichę żetelości. Propagandy chwatit.
Tomek Z. jest odpowiedzialny za szczepienia w Przemyślu więc powodzenia Wam życzę ;) ;) ;)
Bardzo skuteczne i sprawdzone zarządzanie przez chaos.Ulubiona metoda przez rządzących"W zeszłym tygodniu szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przedstawił zaktualizowany harmonogram szczepień przeciwko COVID-19. Wynikało z niego, że od 22 marca do 5 kwietnia mają się zacząć szczepienia służb mundurowych oraz seniorów między 60. a 65. rokiem życia. Wszystkie trzy grupy otrzymają szczepionkę firmy AstraZeneca. Grupa 1b, czyli osoby po przeszczepie wentylowane mechanicznie, dializowane i w trakcie leczenia raka, mają być szczepione od 15 marca preparatem firmy Pfizer lub Moderny."
Polska to jedyny kraj na świecie, który nie ma prawdziwego prezydenta, ale ma za to beznadziejnych doradców. „…Prof. Andrzej Zybertowicz został zapytany na początku programu o wyjazd na narty prezydenta Andrzeja Dudy. Doradca prezydenta, zanim udzielił odpowiedzi na to pytanie, oznajmił, że przerywa program. (…) Prowadzący rozmowę Andrzej Gajcy po przerwaniu programu podkreślił: Dożyliśmy czasów, kiedy to politycy i doradcy najważniejszych osób w państwie chcą dziennikarzom dyktować i wskazywać pytania…”. PiS-Pośmiewisko roku: "...Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zakażony koronawirusem...". To tak, jakby ktoś, kto pracuje w magazynie żywności umarł z głodu. Dworczyk boi się zaszczepić, a nakłania do tego innych, natomiast zasłanianie się rzekomą kolejką, to zwykły wykręt, bo nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że cały rząd, parlamentarzyści i inne najważniejsze osoby w Państwie powinny być z automatu i od razu zaszczepieni, bez błaznowania, czy to wypada, czy nie. Politycy, jak widać, zapominają o Smoleńsku ? Oni nie szczepią się, bo wiedzą więcej od nas, jeśli chodzi kwestie zagrożenia związanego z przyjęciem szczepionki, podawanej w trybie badań klinicznych na całej populacji świata. /// Ktoś słyszał o alternatywnych działaniach PiS w walce z COVID-19 ? ... poza szczepionkami, których NIE MA i które nie są bezpieczne. Ja nie słyszałem, natomiast słyszę każdego dnia o likwidacji struktur PiS w Wałbrzychu, o Prezesie Porozumienia, którym nie wiadomo kto jest, o Kowalskim, którego w końcu wykopali z rządu, o Emilewicz na nartach, o Dudzie na nartach, o Prezesie PKN Orlen Obajtku, który zamierza kupić także gazetki szkolne, bo zagrażają bytowi Kaczyńskiego, o Pawłowicz, która w czasie obostrzeń bawi się w "Malinowym Raju", ups ... hotelu itd. PiS musi odejść, NATYCHMIAST. Oni nie nadają się do rządzenia. /// PiS to takie "koło fortuny", gdzie jest tylko jeden gracz, czyli Kaczyński, który tak na prawdę nic nie chce wygrać, a gra, bo nie ma co robić, czyli czyni to dla zabawy. Zatem, gdy ktoś zakręci kołem, a wypadną stoki, to Morawiecki zamyka stoki, a gdy znowu wypadną stoki, to Morawiecki otwiera stoki. To samo jest z hotelami, z restauracjami itd. W zeszłym roku kot narobił na kartkę, gdzie było napisane "odciąć Opozycji dostęp do kasy", dlatego w "kole fortuny", omyłkowo, ktoś umieścił napis "lasy", dlatego na początku pandemii zamknięto ... "lasy". Dla Kaczyńskiego Polska to wielki plac zabaw. On nie ma rodziny, pewnie nikt go nie kocha, a skoro tak, to co ma robić? Kaczyński bawi się Naszym kosztem. To samo jest ze statystykami dotyczącymi dziennych zakażeń i zgonów, bo gdy ktoś zakręci drugie "koło fortuny", to mamy 3.000 dziennych zakażeń, a gdy zakręci drugi raz, to mamy np. 6.000, a gdy padnie 2 razy pod rząd napis "3 fala", to mamy trzecią falę itd. Duda jeździ na narty, Emilewicz robi to samo, Pawłowicz udaje do "Malinowego Raju, ups ... Hotelu" na ???? leczenie, a gdy ją namierzą, to wzywa taksówkę, czyli Służbę Ochrony Państwa, choć ochrona jej nie przysługuje, natomiast Kaczyński … kręci sobie ... "koło fortuny". Robi to, bo ileż można zajmować się kotem, a miesięcznice już mu się znudziły. Jakieś pytania? Nie widzę.
PiS to banda złodziei i kłamców, do tego zrobili z polskiej gospodarki sito, przez które płynie kasa dla swoich
NOP po szczepienny w linku -https://www.youtube.com/watch?v=bANmqhyo_dA&ab_channel=koscierzyna24Info
1300 na ilu? Trichę żetelości. Propagandy chwatit.
Tomek Z. jest odpowiedzialny za szczepienia w Przemyślu więc powodzenia Wam życzę ;) ;) ;)
Bardzo skuteczne i sprawdzone zarządzanie przez chaos.Ulubiona metoda przez rządzących"W zeszłym tygodniu szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przedstawił zaktualizowany harmonogram szczepień przeciwko COVID-19. Wynikało z niego, że od 22 marca do 5 kwietnia mają się zacząć szczepienia służb mundurowych oraz seniorów między 60. a 65. rokiem życia. Wszystkie trzy grupy otrzymają szczepionkę firmy AstraZeneca. Grupa 1b, czyli osoby po przeszczepie wentylowane mechanicznie, dializowane i w trakcie leczenia raka, mają być szczepione od 15 marca preparatem firmy Pfizer lub Moderny."