W dzisiejszym numerze Życia ponownie podejmujemy kwestię wypadków drogowych z udziałem dzikich zwierząt.
Prawie 10 lat temu Sylwia Borowska, wspólnie ze stowarzyszeniem SISKOM przeprowadziła badania na ten temat. Wynika z nich, że wypadków jest coraz więcej, a liczebność zwierząt, które w nich uczestniczą wcale nie spada.
Wśród rozwiązań odstraszających zwierzęta autorka wymienia: grodzenie poboczy siatkami, umieszczanie na słupkach odblasków odstraszających zwierzęta czy bariery chemiczne. Wielu badaczy uznaje, że znaki ostrzegawcze są ustawiane zbyt często, dlatego kierowcy ich nie zauważają lub je ignorują. Ciekawym pomysłem mogą być tzw. dynamiczne znaki – normalnie pozostają czarne, uaktywniają się, gdy w pobliżu pojawia się zwierzę.Jako najskuteczniejszą i (i najtańszą) metodę uznano montowanie siatek zabezpieczających oraz utrzymanie porządku poboczy, czyli terminowe ich koszenie. S. Borowska stwierdziła w swojej pracy, że dopiero zastosowanie dwóch sposobów jednocześnie staje się efektywne.
Są też pomysły o wprowadzeniu obowiązkowego ubezpieczenia od zdarzeń drogowych. W tym przypadku entuzjazmu u kierowców bym się nie spodziewał.
Choć można próbować rozwiązać problem na różne sposoby, nie widać, aby ktokolwiek próbował się tego podjąć. Dlatego postanowiłem tym razem sprawą zainteresować polityków, bo to oni mają przecież wpływ na obowiązujące prawo. Czekamy na efekty.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jako najskuteczniejszą i (i najtańszą) metodę uznano montowanie siatek zabezpieczających oraz utrzymanie porządku poboczy, czyli terminowe ich koszenie. S. Borowska stwierdziła w swojej pracy, że dopiero zastosowanie dwóch sposobów jednocześnie staje się efektywne." WĄTPLIWE , A ZWŁASZCZA , ŻE W POLSCE I NIE TYLKO , JEST CORAZ WIĘCEJ PRZERÓŻNYCH CWANIAKÓW , NACIĄGACZY , KTÓRZY TYLKO CZEKAJĄ NA TAKĄ OKAZJĘ I GDY TYLKO DOSZŁOBY DO JAKIEŚ ZDARZENIA , ZARAZ DO SĄDU I POCIĄGANIE TZW. OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA UTRZYMANIE NALEŻYTEGO STANU W /W ROZWIĄZAŃ , DO ODPOWIEDZIALNOŚCI SŁUŻBOWEJ CZY NAWET KARNEJ . A WIADOMO PRZECIEŻ , ŻE PIENIĘDZY NA WSPOMNIANE UTRZYMANIE TYCH ROZWIĄZAŃ BRAKOWAŁO I BĘDZIE BRAKOWAĆ ZAWSZE. OBY NIGDY LUDZKOŚĆ NIE MIAŁA ZBYT DUŻEGO - ZNACZĄCEGO - WPŁYWU NA ZACHOWANIE ZWIERZĘT , POGODĘ , BO BĘDZIE TO PRZYPOMINAĆ PIEKŁO NA ZIEMI.
Jako najskuteczniejszą i (i najtańszą) metodę uznano montowanie siatek zabezpieczających oraz utrzymanie porządku poboczy, czyli terminowe ich koszenie. S. Borowska stwierdziła w swojej pracy, że dopiero zastosowanie dwóch sposobów jednocześnie staje się efektywne." WĄTPLIWE , A ZWŁASZCZA , ŻE W POLSCE I NIE TYLKO , JEST CORAZ WIĘCEJ PRZERÓŻNYCH CWANIAKÓW , NACIĄGACZY , KTÓRZY TYLKO CZEKAJĄ NA TAKĄ OKAZJĘ I GDY TYLKO DOSZŁOBY DO JAKIEŚ ZDARZENIA , ZARAZ DO SĄDU I POCIĄGANIE TZW. OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA UTRZYMANIE NALEŻYTEGO STANU W /W ROZWIĄZAŃ , DO ODPOWIEDZIALNOŚCI SŁUŻBOWEJ CZY NAWET KARNEJ . A WIADOMO PRZECIEŻ , ŻE PIENIĘDZY NA WSPOMNIANE UTRZYMANIE TYCH ROZWIĄZAŃ BRAKOWAŁO I BĘDZIE BRAKOWAĆ ZAWSZE. OBY NIGDY LUDZKOŚĆ NIE MIAŁA ZBYT DUŻEGO - ZNACZĄCEGO - WPŁYWU NA ZACHOWANIE ZWIERZĘT , POGODĘ , BO BĘDZIE TO PRZYPOMINAĆ PIEKŁO NA ZIEMI.