Z trzema medalami wrócili do domu lekkoatleci UKS „Tempo 5” Przemyśl z Mistrzostw Polski Juniorów (roczniki 2004 – 2005) rozegranych od 18 do 20 lipca br. na pięknym stadionie Startu w Lublinie. Dwa krążki były dziełem niezawodnej Anny Kicińskiej, jeden Patryka Pelca, który sprawił ogromną, arcymiłą niespodziankę w konkursie skoku wzwyż.
Mistrzostwa 18- i 19-latków to już bardzo poważna rywalizacja. Żartów nie ma, a niektórzy uzyskiwanymi rezultatami pukają do drzwi wielkiej, seniorskiej lekkoatletyki. Zawody w Lublinie zgromadziły na starcie ponad 600 zawodniczek i zawodników z blisko 200 klubów z całej Polski. UKS „Tempo 5” Przemyśl reprezentowała 7-osobowa ekipa, która spisała się wybornie! Przywieźli do domu trzy medale i kilka wysokich lokat w ścisłych finałach, okraszonych rekordami życiowymi. Wystarczy powiedzieć, że w klasyfikacji punktowej przemyski klub uplasował się na 9 pozycji w kraju! Gratulujemy!
Dwa medale – srebrny i brązowy – były dziełem niezawodnej, należącej do ścisłej krajowej juniorskiej czołówki, reprezentantki Polski 18-letnie Anny Kicińskiej, podopiecznej trenera Leszka Wojciechowskiego. Krążek ze srebrnego kruszcu zdobyła w rzucie dyskiem. Już w pierwszej kolejce eliminacji osiągnęła finałowe minimum. Rzuciła 40,70 m. W finale, który stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie, najdalej rzuciła w drugiej kolejce – 44,56 m. To dało jej wicemistrzostwo Polski juniorek. Natomiast brąz A. Kicińska zdobyła w pchnięciu kulą (4 kg). W eliminacjach, już w pierwszej próbie uzyskała minimum kwalifikacyjne – 13,07 m, a finał zakończyła rezultatem 12,67 m.

Rewelacyjny występ w emocjonującym konkursie skoku wzwyż zanotował 18-letni Patryk Pelc. Podopieczny trenera Marka Radochońskiego zdobył srebrny medal, poprawiając swoją „życiówkę” – i teraz uwaga – aż o 7 cm! W decydujących o medalach skokach w drugiej próbie pokonał poprzeczkę na wysokości 204 cm, a następnie za pierwszym razem 207 cm i 210 cm. Osiągnięty rezultat jest absolutnym rekordem Przemyśla i zaowocował powołaniem Patryka do kadry narodowej juniorów.

Bardzo dobrze spisali się podopieczni trener Marii Sugier, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich konkurencjach. Na 5. pozycji bieg na 2 km z przeszkodami ukończył Adrian Pempuś (2005). Wynik 6:02,85 min jest jego rekordem życiowym, poprawionym o… blisko 10 sekund! W eliminacjach na 400 m ppł Jakub Artym (2004) z piątym wynikiem (56,63 s) awansował do finału A, w którym zajął 6. miejsce z czasem 55,84 s. Na tym samym dystansie Emanuel Czuba (2005) ukończył rywalizację na 11. pozycji. W eliminacjach osiągnął 57,74 s, co dało mu występ w finale B. Tam zajął 3. miejsce z nowym rekordem życiowym, poprawionym o ponad sekundę – 56,42 s.

Również na 5. miejscu w wynikiem 3:26,06 min dobiegła do mety sztafeta męska 4x400 m w składzie: Błażej Pilawa (2005), Adrian Pempuś (2005), Emanuel Czuba (2005) i Jakub Artym (2004). W lubelskim czempionacie wystąpiła także Julia Szczepanik (2005). Mogła być pretendentką do podium ale na bieżni pojawiła się po długiej kontuzji. W biegu na 400 m ppł uplasowała się na 24. miejscu z wynikiem 69,79 s.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze