Reklama

Trzy juniorskie medale lekkoatletów UKS „Tempo 5”

Z trzema medalami wrócili do domu lekkoatleci UKS „Tempo 5” Przemyśl z Mistrzostw Polski Juniorów (roczniki 2004 – 2005) rozegranych od 18 do 20 lipca br. na pięknym stadionie Startu w Lublinie. Dwa krążki były dziełem niezawodnej Anny Kicińskiej, jeden Patryka Pelca, który sprawił ogromną, arcymiłą niespodziankę w konkursie skoku wzwyż.

Mistrzostwa 18- i 19-latków to już bardzo poważna rywalizacja. Żartów nie ma, a niektórzy uzyskiwanymi rezultatami pukają do drzwi wielkiej, seniorskiej lekkoatletyki. Zawody w Lublinie zgromadziły na starcie ponad 600 zawodniczek i zawodników z blisko 200 klubów z całej Polski. UKS „Tempo 5” Przemyśl reprezentowała 7-osobowa ekipa, która spisała się wybornie! Przywieźli do domu trzy medale i kilka wysokich lokat w ścisłych finałach, okraszonych rekordami życiowymi. Wystarczy powiedzieć, że w klasyfikacji punktowej przemyski klub uplasował się na 9 pozycji w kraju! Gratulujemy!

Anna dwa razy na podium

Dwa medale – srebrny i brązowy – były dziełem niezawodnej, należącej do ścisłej krajowej juniorskiej czołówki, reprezentantki Polski 18-letnie Anny Kicińskiej, podopiecznej trenera Leszka Wojciechowskiego. Krążek ze srebrnego kruszcu zdobyła w rzucie dyskiem. Już w pierwszej kolejce eliminacji osiągnęła finałowe minimum. Rzuciła 40,70 m. W finale, który stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie, najdalej rzuciła w drugiej kolejce – 44,56 m. To dało jej wicemistrzostwo Polski juniorek. Natomiast brąz A. Kicińska zdobyła w pchnięciu kulą (4 kg). W eliminacjach, już w pierwszej próbie uzyskała minimum kwalifikacyjne – 13,07 m, a finał zakończyła rezultatem 12,67 m.

Reklama

Sensacyjny Patryk

Rewelacyjny występ w emocjonującym konkursie skoku wzwyż zanotował 18-letni Patryk Pelc. Podopieczny trenera Marka Radochońskiego zdobył srebrny medal, poprawiając swoją „życiówkę” – i teraz uwaga – aż o 7 cm! W decydujących o medalach skokach w drugiej próbie pokonał poprzeczkę na wysokości 204 cm, a następnie za pierwszym razem 207 cm i 210 cm. Osiągnięty rezultat jest absolutnym rekordem Przemyśla i zaowocował powołaniem Patryka do kadry narodowej juniorów.

Bardzo dobre występy biegaczy

Bardzo dobrze spisali się podopieczni trener Marii Sugier, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich konkurencjach. Na 5. pozycji bieg na 2 km z przeszkodami ukończył Adrian Pempuś (2005). Wynik 6:02,85 min jest jego rekordem życiowym, poprawionym o… blisko 10 sekund! W eliminacjach na 400 m ppł Jakub Artym (2004) z piątym wynikiem (56,63 s) awansował do finału A, w którym zajął 6. miejsce z czasem 55,84 s. Na tym samym dystansie Emanuel Czuba (2005) ukończył rywalizację na 11. pozycji. W eliminacjach osiągnął 57,74 s, co dało mu występ w finale B. Tam zajął 3. miejsce z nowym rekordem życiowym, poprawionym o ponad sekundę – 56,42 s.

Reklama

Również na 5. miejscu w wynikiem 3:26,06 min dobiegła do mety sztafeta męska 4x400 m w składzie: Błażej Pilawa (2005), Adrian Pempuś (2005), Emanuel Czuba (2005) i Jakub Artym (2004). W lubelskim czempionacie wystąpiła także Julia Szczepanik (2005). Mogła być pretendentką do podium ale na bieżni pojawiła się po długiej kontuzji. W biegu na 400 m ppł uplasowała się na 24. miejscu z wynikiem 69,79 s.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama