W Bielsku-Białej odbyły się I Mistrzostwa Polski World Kyokushin Budokai (WKB) Poland, które zgromadziły 241 zawodników reprezentujących 28 klubów. Wśród nich trójka reprezentantów Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, która zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobywając trzy medale.
Organizatorem wydarzenia był Bielski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Sławomira Dubiela. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia główny shihan Tomasz Rajda, a funkcję sędziego technicznego pełnił sensei Tomasz Ciżyński. Gościem honorowym imprezy był prezydent World Kyokushin Budokai Kancho Pedro Roiz.
Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Obfitował w emocjonujące walki, w których swój udział mieli reprezentanci Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin. Trójka zawodników: Irena Skyba, Samir Azizow i Jakub Cisowski, przygotowywanych do startu w mistrzostwach przez shihan Ryszarda Makarę i sensei Jerzego Makarę, po raz kolejny pokazała wielki charakter, wolę walki, dobre wyszkolenie i sportową pasję do karate kyokushin. Połączone z mobilizacją i wyjątkową determinacją pozwoliło im powiększyć swoje medalowe kolekcje.
Cała trójka stanęła na podium mistrzostw. J. Cisowski zajął 3. miejsce w konkurencji kumite (juniorzy młodsi; kategoria wiekowa: 14 – 15 lat; waga: 65 – 70 kg), S. Azizow (juniorzy młodsi; 14 – 15 lat; powyżej 70 kg) także wywalczył 3. miejsce. Przez turniej jak burza, gromiąc kolejne konkurentki, szła niezwykle utalentowana przemyska zawodniczka I. Skyba. W walce o tytuł mistrzowski stoczyła zaciętą walkę z H. Suszek (aktualną mistrzynią Europy w karate kyokushin na Węgrzech). Ostatecznie musiała uznać jej wyższość i zakończyła rywalizację wśród kadetek (10 – 11 lat; 35 – 40 kg) ze srebrem na piersi. Warto dodać, że funkcję sędziowską z ramienia Przemyskiego KKK pełnił doświadczony arbiter sensei Maciej Macek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze