Opłatek wielokulturowy nierozłącznie wiąże się z Europejskim Salonem Sukcesu. W br. odbyła się jubileuszowa, 10. jego edycja.
Organizowane przez przemyskie stowarzyszenia spotkania opłatkowe trwale wpisało się już w kalendarz imprez kulturalnych w Przemyślu. Uroczystości te mają szczególną wymowę w mieście, które od stuleci ma wielokulturowy charakter[paywall]. Co roku w styczniu gospodarzem jest restauracja „Marko”. Spotkanie jest wyjątkowe, bo do rzadkości należy, aby metropolita przemyski kościoła rzymskokatolickiego arcybiskup Adam Szal, metropolita diecezji przemysko-warszawskiej obrządku greckokatolickiego arcybiskup Eugeniusz Popowicz oraz dziekan wojsk specjalnych wyznania prawosławnego, ksiądz prot. ppłk Jerzy Mokrauz wspólnie, swoimi działaniami, nieustannie podkreślali więź religiją i kulturową mieszkanców Przemyśla.
Tak było 12 stycznia br. W sali balowej restauracji „Marko” w Przemyślu odbył się jubileuszowy X Europejski Salon Sukcesu. Uroczyste spotkanie zostało zorganizowane pod patronatem prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz starosty przemyskiego Jana Pączka.
Przy Starostwie Powiatowym w Przemyślu powołana została kapituła, mająca wybrać przedsiębiorców, którzy za szczególne zasługi na rzecz rozwoju gospodarczo-ekonomicznego i promocję regionu ziemi przemyskiej zostaną uhonorowani statuetką „Laur Ziemi Przemyskiej”. W tym roku otrzymali je właściciele firm: Inglot sp. z o.o., Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego oraz Piotruś Pan sp. z o.o.
Wśród uczestników spotkania byli włodarze Przemyśla, starostwa powiatowego, władze wojewódzkie oraz parlamentarzyści z naszego regionu. Po przemówieniach okolicznościowych wszyscy uczestnicy złożyli sobie życzenia noworoczne. Zwieńczeniem spotkania był Bal Noworoczny przy muzyce zespołu „Ines”. Znakomitą oprawę artystyczną zapewnili także Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl” oraz chór „Pokolenie”, prezentując program Turonie idą, turonie..., solista Bogdan Ciciński oraz entuzjastycznie przyjęty przez widownię Zespół Biesiadny „Akord”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
To Polacy też mieszkają w Przemyślu???
Widziałem dzis na Sanie jak ryby pływały do gory brzuchami.Czy to mozliwe????