Reklama

Turniejowe „wariacje” zawodników Oxynet Jarosław

Pod znakiem międzynarodowych turniejów upłynął czas w ostatnich dniach jarosławskim tenisistom stołowym. I to zarówno tym, związanym z superligowym Oxynetem, jak i tym, którzy edukują się i trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, którą kieruje Kamil Dziukiewicz.

W bułgarskim Panagjuriszte w turnieju z serii World Table Tennis Feeder z bardzo dobrej strony pokazał się Ukrainiec Jaroslaw Żmudenko, który niedawno zadebiutował w jarosławskiej ekipie w rozgrywkach LOTTO Superligi. Pomachanie na „do widzenia” chociażby znakomitemu Włochowi Mihaiowi Bobocicy daje nadzieję, że średni debiut w jego wykonaniu w Oxynecie był jedynie wypadkiem przy pracy. J. Żmudenko zagrał jedynie w singlu. Został rozstawiony, więc nie musiał grać w eliminacjach. W zawodach głównych wygrał z dwoma zawodnikami, którzy mają za sobą występy w polskiej superlidze. Z wspomnianym Włochem M. Bobocicą 4:1 (-8, 4, 6, 6, 7) oraz z reprezentantem Indii Manushem Utpalbhai Shahem 4:2 (11, -8, 3, -4, 7, 11).

W najlepszej „16”, w meczu o awans do ćwierćfinału spotkał się z bardzo dobrym Koreańczykiem Cho Seugminem i uległ mu 2:4 (-6, 8, -6, -8, 7, -3). A propos Koreańczyków. W eliminacjach wystąpił z kolei inny tenisista stołowy pozyskany przed sezonem przez prezesa i menedżera w jedny Oxynetu, czyli Kamila Dziukiewicza – Woo Hyeonggyu. W I rundzie miał wolny los, a w kolejnej przegrał z Chińczykiem Sai Linwei 1:3 (-6, -7, 10, -7).

Reklama

Młodzież w Słowenii i Chorwacji

Z kolei Anna Brzyska i Alan Kulczycki wystąpili w młodzieżowych turniejach z cyklu WTT Youth Contender. Anna w słoweńskim Otocecu, a Alan w chorwackim Varażdinie.
A. Brzyska rozpoczęła zmagania od turnieju do lat 17, w którym uplasowała się na pozycjach 9. – 16. W eliminacjach wychowanka jarosławskiego klubu wygrała z Austriaczką Jennifer Henning 3:0 (6, 6, 2) i Rumunką Biancą Jifcu 3:0 (7, 6, 6). W głównej części rywalizacji U-17 pokonała Chorwatkę Zrinkę Rebić 3:1 (-5, 2, 1, 8), a w 1/8 finału przegrała z Tajką Chen Chi-Shiuan 0:3 (-8, -6, -3).
Występy w starszej kategorii U-19 Anna rozpoczęła od zwycięstw eliminacyjnych z Angielką Anną Lillian Green 3:1 (3, 6, -15, 5) i Greczynką Malamatenią Papadimitriou 3:0 (5, 5, 8). Następnie pokonała w 1/16 finału Hiszpankę Ainhoę Cristobal 3:1 (3, 10, -13, 10) oraz w 1/8 finału Chorwatkę Dorę Cosić 3:2 (-10, 4, -9, 4, 8). W meczu o półfinał 17-letnia A. Brzyska przegrała z Tajką Chen Chi-Shiuan 0:3 (-10, -5, -5).
W tym czasie 16-letni Alan Kulczycki, mający za sobą debiut przy superligowych stołach w Oxynecie (rozegrał naprawdę dobry mecz przeciwko Robertowi Florasowi), grał w Varażdinie. W eliminacjach kategorii U-17 pokonał Maanasa Katarię z Indii 3:0 (1, 4, 6) i przegrał z Chorwatem Leo Vekiciem 0:3 (-9, -7, -3). W turnieju głównym uległ Niemcowi Matthiasowi Danzerowi 1:3 (-5, 9, -9, -9).

11 września br. tenisiści wracają do superligowych stołów. Oxynet Jarosław zagra w Bytomiu z Petralana TTS Polonią.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama