Pod znakiem międzynarodowych turniejów upłynął czas w ostatnich dniach jarosławskim tenisistom stołowym. I to zarówno tym, związanym z superligowym Oxynetem, jak i tym, którzy edukują się i trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, którą kieruje Kamil Dziukiewicz.
W bułgarskim Panagjuriszte w turnieju z serii World Table Tennis Feeder z bardzo dobrej strony pokazał się Ukrainiec Jaroslaw Żmudenko, który niedawno zadebiutował w jarosławskiej ekipie w rozgrywkach LOTTO Superligi. Pomachanie na „do widzenia” chociażby znakomitemu Włochowi Mihaiowi Bobocicy daje nadzieję, że średni debiut w jego wykonaniu w Oxynecie był jedynie wypadkiem przy pracy. J. Żmudenko zagrał jedynie w singlu. Został rozstawiony, więc nie musiał grać w eliminacjach. W zawodach głównych wygrał z dwoma zawodnikami, którzy mają za sobą występy w polskiej superlidze. Z wspomnianym Włochem M. Bobocicą 4:1 (-8, 4, 6, 6, 7) oraz z reprezentantem Indii Manushem Utpalbhai Shahem 4:2 (11, -8, 3, -4, 7, 11).
W najlepszej „16”, w meczu o awans do ćwierćfinału spotkał się z bardzo dobrym Koreańczykiem Cho Seugminem i uległ mu 2:4 (-6, 8, -6, -8, 7, -3). A propos Koreańczyków. W eliminacjach wystąpił z kolei inny tenisista stołowy pozyskany przed sezonem przez prezesa i menedżera w jedny Oxynetu, czyli Kamila Dziukiewicza – Woo Hyeonggyu. W I rundzie miał wolny los, a w kolejnej przegrał z Chińczykiem Sai Linwei 1:3 (-6, -7, 10, -7).
Z kolei Anna Brzyska i Alan Kulczycki wystąpili w młodzieżowych turniejach z cyklu WTT Youth Contender. Anna w słoweńskim Otocecu, a Alan w chorwackim Varażdinie.
A. Brzyska rozpoczęła zmagania od turnieju do lat 17, w którym uplasowała się na pozycjach 9. – 16. W eliminacjach wychowanka jarosławskiego klubu wygrała z Austriaczką Jennifer Henning 3:0 (6, 6, 2) i Rumunką Biancą Jifcu 3:0 (7, 6, 6). W głównej części rywalizacji U-17 pokonała Chorwatkę Zrinkę Rebić 3:1 (-5, 2, 1, 8), a w 1/8 finału przegrała z Tajką Chen Chi-Shiuan 0:3 (-8, -6, -3).
Występy w starszej kategorii U-19 Anna rozpoczęła od zwycięstw eliminacyjnych z Angielką Anną Lillian Green 3:1 (3, 6, -15, 5) i Greczynką Malamatenią Papadimitriou 3:0 (5, 5, 8). Następnie pokonała w 1/16 finału Hiszpankę Ainhoę Cristobal 3:1 (3, 10, -13, 10) oraz w 1/8 finału Chorwatkę Dorę Cosić 3:2 (-10, 4, -9, 4, 8). W meczu o półfinał 17-letnia A. Brzyska przegrała z Tajką Chen Chi-Shiuan 0:3 (-10, -5, -5).
W tym czasie 16-letni Alan Kulczycki, mający za sobą debiut przy superligowych stołach w Oxynecie (rozegrał naprawdę dobry mecz przeciwko Robertowi Florasowi), grał w Varażdinie. W eliminacjach kategorii U-17 pokonał Maanasa Katarię z Indii 3:0 (1, 4, 6) i przegrał z Chorwatem Leo Vekiciem 0:3 (-9, -7, -3). W turnieju głównym uległ Niemcowi Matthiasowi Danzerowi 1:3 (-5, 9, -9, -9).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze