Reklama

Tydzień pod znakiem pietruszki, czyli ziemniak młody, prawie polski

24/05/2019 07:42

Znajoma pani z warzywniaka sama nie mogła uwierzyć w cenę pietruszki. – Trzydzieści pięć lat prowadzę ten biznes i jeszcze po dwadzieścia dwa złote pietruszki nie sprzedawałam. I żeby to była prawdziwa, ale to, panie kochany, pastewna. Ona nawet nie leżała obok prawdziwej.

Wdaliśmy się w interesującą dysputę, ale jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: dlaczego ceny warzyw tak gwałtownie poszybowały w górę, nie znaleźliśmy. A hipotez jest co najmniej kilka. Ubiegłoroczna susza wpłynęła na niskie plony. Więc nasza polska, zdrowa żywność, mająca wzięcie nad Tamizą, Sekwaną, Renem, ucieszyła w pierwszym rzędzie podniebienia naszych zachodnich sąsiadów.

A my na przednówku musieliśmy się zadowolić sprowadzaną z kolei od naszych zachodnich sąsiadów ichniejszą pietruszką, tudzież innymi warzywami, co wydatnie wpłynęło na koszty w hurcie i detalu. Rynek nie znosi pustki. Tęsknota za polskim warzywami jest tak wielka, że jeden ze sklepów oferował ziemniaki pod hasłem: ziemniak młody, prawie polski. O co w tym wszystkim chodzi? Nie wiadomo.

Dyskusja z warzywniaka przeniosła się na kolegium redakcyjne. Koleżanki oraz koledzy uświadomili mi, że to nie żadna pietruszka pastewna, tylko jak najbardziej normalna, prawdziwa. Ale czemu ona taka wielka, bielutka jak śnieg, równiutka jedna w jedną, bezsmakowa, a na dodatek bezzapachowa; i dlaczego inni wolą naszą, malutką, pokurczoną, świeżo wyrwaną z ojczystej gleby, nie byli w stanie odpowiedzieć.

Reklama

Inna hipoteza głosi, że wszystkiemu winny PiS albo Tusk, w zależności, kto mówi. PiS, bo przez swoją politykę socjalną tak rozhuśtał konsumpcję, że handlowcy nie w ciemię bici korzystają z nadmiaru pieniądza na rynku i łupią, ile wlezie, biedno-bogatych rodaków. Zresztą, nie tylko ceny warzyw poszybowały w górę. Generalnie, kupujesz parę produktów spożywczych i stówa pęka. Tusk winny. Wiadomo, Europejczyk, więc jemu wszystko lotto...

Kolejna teza, lansowana przez osoby i polityków o zacięciu apokaliptycznym, głosi, że to, panie kochany, masoni, Chińczycy, liberały chcą nas wytruć. Jeszcze za to musimy płacić w obcej walucie.

Reklama

Która z tych hipotez jest prawdziwa, a która fałszywa? Sami muszą Państwo zdecydować. Najlepiej oddając głos w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego (26.05.2019), ponieważ to właśnie tam rozstrzygane są, między innymi, takie kwestie, jak polityka rolna i prozdrowotna państw członkowskich. Czyli sprawy bardzo konkretne, bardzo realnie przekładające się na jakość naszego życia czy zasobność portfeli.

A tymczasem, jak radzi mi znajoma pani z warzywniaka, zastąpmy pietruszkę selerem.         

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-05-24 09:24:03

    Pietruszka to zasłona dymna.Prawdziwe oblicze to totalna ukryta dewaluacja w granicach do 20 procent.W wyniku rozdawnictwa kasa jest pusta.A do pustej kasy i Salomon nie naleje.Ale nie tylko o kasę chodzi.Chętnie nasz kraj kupią i zagospodarują.Dostaliśmy więc wszyscy po kieszeni a dostaniemy jeszcze bardziej.Wystarczy pójśc do sklepu gdzie możemy jedynie stwierdzic,ze wszystko podrożało i to skokowo.Wszystkie usługi i media też poszły w góre.Zaraz po wyborach potężny bat to podwyżka energii a więc wszystkiego ponownie poniewaz z energią wszystko jest powiązane i stanowi nie mały procent kosztów.Ci co tego doprowadzili juz to zauwazyli i widza ,ze zbliża się koniec.Uciekają gdzie mogą a najwięksi krętacze do Parlamentu Europejskiego.Mamy tam wszystkich nieudolnych z PiS z pierwszego szeregu ale i dla nich miejsc braknie.A my powoli wracamy do czasów gdzie ostatni gasi światło.Nie nie będziemy uciekać.My zostaniemy  tylko Żydzi wrócą po swoje i  będą naszymi panami.Ciekawe czy pozwolą nam rozmawiać po polsku.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Theo Kogan - niezalogowany 2019-05-24 14:14:45

    Jeżeli ta pietruszka taka wielka, bielutka jak śnieg, równiutka jedna w jedną, bezsmakowa, a na dodatek bezzapachowa, to może:KUPUJESZ PIETRUSZKĘ A TU PASTERNAK. JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ? - KUCHNIA.WP.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2019-05-24 16:55:05

    Napisz te brednie po wyborach  , czyli w poniedziałek  , gdy twoi ulubieńcy   z pedalskiego  , masońskiego  rozdania będą płakać  jak bobry   i nawet zdublowana wizyta  anty-Polaka  otyłego  wieprza  Thimermansa   nie pomoże . W poniedziałek  będzie 27  maja .  .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości