W poniedziałek rano wiedzieliśmy o tysiącu uczestników, ale biuro organizacyjne Franciszkańskiego Spotkania Młodych zapowiada, że liczba ta przekroczy 1100.
31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM) rozpoczęło się w niedzielę i potrwa do soboty (22 – 28 lipca). W tym roku przyświeca mu hasło: „Tchnienie”. – Będziemy[paywall] próbowali odkrywać osobę Ducha Świętego, który działał i działa w historii zbawienia, w historii Kościoła i w historii konkretnych ludzi – zapowiada dyrektor FSM franciszkanin o. Marcin Drąg.
Temat zaciekawił młodzież z całej Polski. Kuba bierze udział w FSM po raz szósty. Po raz drugi jest animatorem, to znaczy będzie prowadził spotkanie w grupie oraz pomagał organizatorom. – Gdy byłem tu pierwszy raz, zostałem uzdrowiony z zapalenia krtani. Gdy wchodziłem do kościoła, nie mogłem powiedzieć słowa, a po wyjściu wszystko było w porządku, nie czułem bólu, jadłem lody. To niby drobna rzecz, ale pokazała mi, że Bóg interesuje się mną nawet w takich z pozoru drobnych sprawach – opowiada.
Na uczestników czekają spotkania z zaproszonymi gośćmi, koncerty, nabożeństwa, msze św., prace w grupach, zajęcia fitness, plenerowe kino i inne atrakcje.
Spotkanie zainaugurowała w niedzielę msza św. pod przewodnictwem o. Marcina Drąga. Po niej wszyscy przeszli procesyjnie do kaplicy św. Rafała, gdzie będzie trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
FSM... Franciszkański Spęd Małolatów.