W 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie gościli przedstawiciele Estońskiej Ligi Obrony. Zapoznali się m.in. ze strukturą i historią brygady, obejrzeli szkolenie podkarpackich „terytorialsów” na poligonie w Nowej Dębie i w Trzciańcu.
Po wizycie na poligonie w Nowej Dębie oraz uczestnictwie w zajęciach żołnierzy szkolenia podstawowego i wyrównawczego w Nisku estońscy oficerowie udali się do Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu, niedaleko Birczy.
Tam żołnierze z bieszczadzko-leskiej kompanii przeprowadzili zajęcia z taktyki oraz z kierowania ogniem na systemie szkolno-treningowym „Śnieżnik”. Przedstawiciele Estońskiej Ligi Obrony zapoznali się także z możliwościami, kompaktowością i mobilnością strzelnicy kontenerowej, będącej na wyposażeniu brygady.
– To już kolejne spotkanie robocze z naszymi zagranicznymi partnerami w Polsce. Przypomnę tylko, że w ubiegłym roku nasi żołnierze po raz drugi wzięli udział w zawodach taktycznych „Admiral Pitka Recon Challenge” w Estonii – powiedział rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze