Reklama

U podkarpackich terytorialsów gościli przedstawiciele Estońskiej Ligi Obrony

W 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie gościli przedstawiciele Estońskiej Ligi Obrony. Zapoznali się m.in. ze strukturą i historią brygady, obejrzeli szkolenie podkarpackich „terytorialsów” na poligonie w Nowej Dębie i w Trzciańcu.

Po wizycie na poligonie w Nowej Dębie oraz uczestnictwie w zajęciach żołnierzy szkolenia podstawowego i wyrównawczego w Nisku estońscy oficerowie udali się do Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu, niedaleko Birczy.

Tam żołnierze z bieszczadzko-leskiej kompanii przeprowadzili zajęcia z taktyki oraz z kierowania ogniem na systemie szkolno-treningowym „Śnieżnik”. Przedstawiciele Estońskiej Ligi Obrony zapoznali się także z możliwościami, kompaktowością i mobilnością strzelnicy kontenerowej, będącej na wyposażeniu brygady.

– To już kolejne spotkanie robocze z naszymi zagranicznymi partnerami w Polsce. Przypomnę tylko, że w ubiegłym roku nasi żołnierze po raz drugi wzięli udział w zawodach taktycznych „Admiral Pitka Recon Challenge” w Estonii – powiedział rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama