Reklama

Uczennica pobiła uczennicę. Nagranie z brutalnego incydentu wylądowało w sieci

Do brutalnego pobicia doszło w miniony poniedziałek, 10 marca, na terenie Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie. Jedna z uczennic zaatakowała w szatni budynku hali sportowej drugą, o rok młodszą. Akt przemocy, obserwowany przez rówieśników, został uwieczniony na nagraniu i trafił do sieci. Sprawą zajmuje się Sąd Rodzinny i dla Nieletnich w Lubaczowie.

Informacja o szokującym zajściu dotarła do lubaczowskiej policji w środę, 12 marca. – Otrzymaliśmy informację, że w poniedziałek, 10 marca, na szkolnej przerwie trwającej w godzinach 11.15 – 11.30 na terenie jednej z lubaczowskich szkół doszło do zdarzenia z udziałem dwóch uczennic: 15- i 16-latki. Dotarł do nas film z nagraniem rejestrującym całe zajście. Oficjalnie w tym samym dniu zgłosiła się też do nas 15-latka wraz z ojcem, od których przyjęliśmy oficjalne zawiadomienie o pobiciu. Natychmiast podjęliśmy czynności mające wyjaśnić wszelkie okoliczności tej sytuacji. Drugiego dnia po uzyskaniu informacji o zdarzeniu byliśmy na spotkaniu w szkole, w której doszło do opisanego incydentu – informuje oficer prasowy KPP w Lubaczowie, mł. asp. Marzena Mroczkowska.

Na nagraniu ze zdarzenia, które trafiło do sieci, widać, jak agresorka, nie mając litości dla swojej ofiary, bije ją bez opamiętania, okładając pięściami. Nie oszczędza głowy i klatki piersiowej, ciągnie za włosy, a nawet przydusza, domagając się przeprosin. Oblewa też 15-latkę ciemnym płynem (butelkę z nim podaje jej jedna z osób będących świadkiem sytuacji). Jak się okazało, nie była to żadna substancja chemiczna, a jedynie sok porzeczkowy. Na razie nie są udzielane informacje odnośnie motywów zajścia (ustali je Sąd Rodzinny i dla Nieletnich).

Reklama

W związku ze zdarzeniem lubaczowska  policja wszczęła postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej. Nagranie brutalnego zajścia zostało zabezpieczone, a jego świadkowie (ośmiu uczniów – rówieśników nastolatek – na których oczach rozegrały się sceny) przesłuchani celem ustalenia dokładnego przebiegu sytuacji.

– W czwartek, 13 marca, cały zgromadzony przez policję materiał dowodowy został przekazany do Sądu Rodzinnego i dla Nieletnich w Lubaczowie, który podejmie dalsze decyzje odnośnie konsekwencji czynu – dodała mł. asp. Marzena Mroczkowska.

Reklama

Lubaczowska policja nie miała żadnych oficjalnych sygnałów, że w szkole, w której doszło do zdarzenia, dochodziło wcześniej do podobnych sytuacji z udziałem wspomnianych nastolatek.

– To pierwszy taki przypadek w naszej szkole i, mam nadzieję, ostatni – skomentowała w rozmowie z portalem Wirtualna Polska dyrektor ZS w Lubaczowie Barbara Kurek. Jak podkreśliła, szkoła przeprowadziła spotkania z rodzicami, uczniami i policją.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/03/2025 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości