Reklama

Uczniowie, którzy promują najlepiej, otrzymali niezłą kasę

19/02/2022 09:33

Niezwykle atrakcyjne nagrody otrzymali laureaci rozstrzygniętego na przełomie stycznia i lutego konkursu „Przeworskie szkoły – masz wybór”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Przeworsku. Urzędnicy liczą, że niemała inwestycja w młodzież się opłaci.

Przeworskie starostwo postanowiło promocję podległych mu szkół ponadpodstawowych powierzyć ich uczniom.

O sprawie pisaliśmy na łamach „Życia Podkarpackiego” na początku grudnia ubiegłego roku, doceniając pomysłowość organizatorów.

Przypomnijmy, że w konkursie chodziło o innowacyjną[paywall] i niebanalną formę promocji szkoły, która dotarłaby do absolwentów szkół podstawowych, zachęciła do kontynuowania nauki w przeworskich szkołach, a w efekcie  pozwoliłaby poprawić wyniki rekrutacji.

Do konkursu przystąpili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku i I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku.

To spośród ich pomysłów jury, w którego skład weszli Katarzyna Bocheńska-Wojtas, przedstawicielka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przeworsku, Martyna Stelmach – pracująca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku, Angelika Pieniążek – przedstawicielka Szkoły Podstawowej im. Władysława Kojdra w Grzęsce, Gabriel Kwaśniak – przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, reprezentanci lokalnych mediów Rafał Babiarz – z Twoja TV i Tomasz Strzębała –redaktor naczelny Gazety Jarosławskiej oraz reprezentujący lokalnych przedsiębiorców Tomasz Powroźnik i Andrzej Kowal, wybierała te najatrakcyjniejsze.

Reklama

Na razie wciąż niewiele wiadomo na temat tego, jak wyglądały projekty przygotowane przez uczniów. Starostwo rąbka tajemnicy ma zamiar uchylić przy okazji uroczystego rozdania nagród laureatom, które odbędzie się po ustabilizowaniu sytuacji epidemicznej.

Zgodnie jednak z zapowiedzią na przełomie stycznia i lutego poznaliśmy zwycięzców konkursu.

W Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku I  miejsce zajął Wojciech Olech, II miejsce przypadło zespołowi w składzie Kamil Morawski, Patrycja Weselak i Kamil Karaś, a III Sebastianowi Wikierze.

Wśród projektów przygotowanych przez uczniów w I Liceum Ogólnokształcącym w Przeworsku za najciekawszy uznano pracę Łukasza Drapały. II miejsce zajął kolejny zespół – duet Wiktoria Kiełb, Szymon Roman. Wreszcie III miejsce przypadło Justynie Musz.

Przypomnijmy, że laureaci I miejsc otrzymają nagrodę o wartości 5 tys. zł, II – 3 tys. zł, a III – 2 tys. zł.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama