Już w poniedziałek, 22 maja, uczniowie szkół średnich będą mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu.

„Mistrz kierownicy” ma na celu podniesienie świadomości wśród uczniów szkół średnich, którzy już posiadają prawo jazdy, jak i wśród tych, którzy dopiero zamierzają zdać egzamin.
Spotkanie ma prowadzić również do poprawy techniki prowadzenia samochodu, zwrócić uwagę na płynność przejazdu i uświadomić, jak ważne jest przewidywanie oraz dostosowanie się do sytuacji na drodze.
Warsztaty zostaną podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W tej pierwszej uczestnicy spotkają się z egzaminatorem WORD Przemyśl oraz przedstawicielem Auto Sport Klubu w Przemyślu. Omówią oni m.in. błędne interpretacje przepisów ruchu drogowego i najczęstsze błędy popełniane w czasie egzaminów państwowych na prawo jazdy.
Jeśli chodzi o część praktyczną, uczniowie posiadający już prawo jazdy będą mogli podnieść swoje umiejętności techniki jazdy. Na tych, którzy uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych jeszcze nie mają, czeka możliwość obserwacji zachowania kierowcy w nietypowych sytuacjach na drodze.
Nie zabraknie też odrobiny emocji podczas prezentacji aut rajdowych i jazdy pokazowej rajdowego kierowcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze