Reklama

Uczniowie przekonają się, kim jest „Mistrz kierownicy”

Już w poniedziałek, 22 maja, uczniowie szkół średnich będą mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu.

„Mistrz kierownicy” ma na celu podniesienie świadomości wśród uczniów szkół średnich, którzy już posiadają prawo jazdy, jak i wśród tych, którzy dopiero zamierzają zdać egzamin. 

Spotkanie ma prowadzić również do poprawy techniki prowadzenia samochodu, zwrócić uwagę na płynność przejazdu i uświadomić, jak ważne jest przewidywanie oraz dostosowanie się do sytuacji na drodze.

Warsztaty zostaną podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W tej pierwszej uczestnicy spotkają się z egzaminatorem WORD Przemyśl oraz przedstawicielem Auto Sport Klubu w Przemyślu. Omówią oni m.in. błędne interpretacje przepisów ruchu drogowego i najczęstsze błędy popełniane w czasie egzaminów państwowych na prawo jazdy.

Reklama

Jeśli chodzi o część praktyczną, uczniowie posiadający już prawo jazdy będą mogli podnieść swoje umiejętności techniki jazdy. Na tych, którzy uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych jeszcze nie mają, czeka możliwość obserwacji zachowania kierowcy w nietypowych sytuacjach na drodze.

Nie zabraknie też odrobiny emocji podczas prezentacji aut rajdowych i jazdy pokazowej rajdowego kierowcy.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama