Reklama

Uczniowie z Przemyśla i Jarosławia uczą się musztry

Po okiem eksperta uczniowie klas celno- skarbowych poznawali zasady musztry indywidualnej i zbiorowej.

Do klas celno-skarbowych w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu oraz Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu uczęszcza ponad 100 osób.
W przemyskim liceum zajęcia z musztry odbywają się raz w miesiącu i trwają przez 3 godziny lekcyjne.

– Musztra to ćwiczenia, podczas których uczniowie uczą się m.in. jak przyjmować postawę zasadniczą i swobodną, oddawać honory, formować szyki, jak zachować się w szyku i poza nim. W ramach musztry indywidualnej następuje przygotowanie do wystąpień służbowych oraz działania w zespole, z kolei musztra zespołowa przygotowuje pododdziały do działania w szyku pieszym – wyjaśnia rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie asp. Edyta Chabowska.

Reklama


fot.KAS
Zajęcia prowadzi ekspert Służby Celno-Skarbowej.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama