Po okiem eksperta uczniowie klas celno- skarbowych poznawali zasady musztry indywidualnej i zbiorowej.
Do klas celno-skarbowych w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu oraz Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu uczęszcza ponad 100 osób.
W przemyskim liceum zajęcia z musztry odbywają się raz w miesiącu i trwają przez 3 godziny lekcyjne.
– Musztra to ćwiczenia, podczas których uczniowie uczą się m.in. jak przyjmować postawę zasadniczą i swobodną, oddawać honory, formować szyki, jak zachować się w szyku i poza nim. W ramach musztry indywidualnej następuje przygotowanie do wystąpień służbowych oraz działania w zespole, z kolei musztra zespołowa przygotowuje pododdziały do działania w szyku pieszym – wyjaśnia rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie asp. Edyta Chabowska.

fot.KAS
Zajęcia prowadzi ekspert Służby Celno-Skarbowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze