Święta Jadwiga Królowa – zapamiętana z bezgranicznej miłości do Boga, zatroskania o losy kraju i miłosiernej postawy wobec bliźnich – stała się dla młodzieży z 5 szkół z terenu Podkarpacia, w tym powiatu przemyskiego, inspiracją do wspólnej zabawy i poznawania historii. Było to możliwe dzięki zorganizowanej 30 października grze terenowej pod hasłem „Uczta królewska”, która odbyła się w murach Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie.
W tym właśnie miejscu spotkały się reprezentacje: Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Izdebkach, Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Stubnie, Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Krasiczynie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Żurawicy. Jak się okazało, wspólna patronka może łączyć i inspirować do ciekawych działań. Wstępem do gry terenowej była barwna opowieść przewodnika, który wprowadził młodzież w klimat dawnych czasów, opowiadając ciekawostki i legendy związane z zamkiem. Następnie, naładowani pozytywną energią, uczestnicy przenieśli się do zamkowej sali lustrzanej, gdzie rozstrzygnęła się rywalizacja. Każda ze szkół wystawiła swoją drużynę, złożoną z trzech uczniów i nauczyciela – opiekuna z każdej szkoły.
– Zadania wymagały sprytu, wiedzy i współpracy. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, szyfrowali ukryte hasła oraz tworzyli własne przysłowie inspirowane królową – patronką całej zabawy. Choć była to rywalizacja, panowała niezwykle serdeczna atmosfera – zrelacjonowała Renata Garbarczyk ze Szkoły Podstawowej w Krasiczynie.
Reklama
Po zakończeniu intelektualnych zmagań przeniesiono się do[paywall] szkoły, gdzie uroczyście podsumowano wspólną zabawę. Każdy uczestnik (łącznie 15 uczniów) otrzymał nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu oraz Urząd Gminy Krasiczyn, natomiast opiekunowie grup imienne podziękowania. Gratulowano szkołom zaangażowania i podkreślano wartość tego typu współpracy, zachęcając do kolejnych wspólnych inicjatyw. Słów kilka do zgromadzonych wygłosili: wicestarosta przemyski Jan Janusz oraz radna gminy Krasiczyn Marta Kochanowicz, przewodnicząca Gminnej Komisji Kultury i Oświaty. Uczniowie zgodnie przyznali, że bawili się naprawdę dobrze i już nie mogą się doczekać kolejnej edycji gry terenowej. Inicjatorkami gry były nauczycielki SP im. Świętej Jadwigi Królowej w Krasiczynie: Jolanta Buczyńska, Aldona Maksym oraz Renata Garbarczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze