Reklama

Udana metamorfoza remizy w Drohobyczce

Dzięki dofinansowaniu z budżetu „Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025” oraz przy udziale własnym i lokalnych partnerów w Drohobyczne udało się zakończyć, kolejny, czwarty już etap prac przy siedzibie miejscowych strażaków OSP.

Wykonane prace były odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców, bo to społeczność wsi Drohobyczka wskazała to zadanie do realizacji w bieżącym roku – w ramach sołeckiej strategii rozwoju wsi. Chodziło gównie o poprawę wizerunku i funkcjonalności pomieszczeń dotychczasowej siedziby strażaków OSP, służącej do integracji i aktywizacji społeczności Drohobyczki, partnerów i lokalnego samorządu. – W obecnym roku wykonano kapitalny remont klatki schodowej i pomieszczeń na pierwszym piętrze oraz odczyszczono i pomalowano dach. Nieocenione jest tutaj również zaangażowanie i wsparcie lokalnych partnerów projektu, którzy chętnie wspierają rokrocznie metamorfozę remizy – poinformowała Beata Worotyłko z Miasto i Gminy Dubiecko. Na realizację tego pomysłu dubiecki samorząd otrzymał wsparcie z samorządu województwa w wysokości 20 tys. zł. Wszystkie prace zamknęły się kwotą 42 tys.140 zł, przy czym 22 tys. 140,00 zł wyłożyło miasto i gmina Dubiecko. Oprócz wskazanych kosztów finansowych partnerzy projektu (OSP Drohobyczka, OSP Przedmieście Dubieckie, Adam Galej Zakład Transportowo-Handlowy, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Adam Szybiak, Firma Handlowo-Usługowa Instal-Bud Hurt Detal Materiałów Wod-Kan-Gaz-CO i Przemysłowo-Budowlane Wojciech Grzech) wnieśli wkład własny w postaci materiałów i pracy własnej, wycenionych na łączną kwotę ok. 12 tys. 150 zł.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/12/2024 11:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama