Reklama

Umowa na generalny remont i przebudowę SOR-u podpisana! [ZDJĘCIA]

Za kwotę ok. 20 mln zł spółka „Adamietz” ze Strzelec Opolskich przeprowadzi generalny remont i przebuduje Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Dzisiaj, 14 marca br., doszło do podpisania umowy na inwestycję.

Doszło do tego z udziałem dyrektora szpitala na Monte Cassino Barbary Stawarz wicemarszałka województwa podkarpackiego, przemyślanina, Piotr Pilcha oraz członka zarządu spółki „Adamietz” ze Strzelec Opolskich Piotra Kutyby. Swój autograf na umowie złożyli B. Stawarz i P. Kutyba.

Na remont i przebudowę SOR-u przemyski szpital otrzymał dofinansowanie w kwocie ok. 15 mln zł z Funduszu Medycznego. Ok. 2,5 mln zł dotacji przyznał Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, a reszta to środki własne placówki.

– Celem tej inwestycji jest przede wszystkim poprawa komfortu usług i bezpieczeństwa naszych pacjentów. Ale także dla pracowników naszego szpitala –

Reklama

zapewniła dyrektor szpitala B. Stawarz.

W ramach inwestycji dojdzie do modernizacji wszystkich pomieszczeń oddziału, termomodernizacji werandy karetek oraz wejścia na SOR. Cały oddział zostanie także doposażony w nowy, niezbędny sprzęt (zakup m.in. nowego tomografu, RTG panoramicznego i przyłóżkowego, lamp bezcieniowych czy aparatów USG). Pierwsze prace już się rozpoczęły.

Co ważne: inwestycja będzie realizowana etapami, a SOR cały czas będzie pracował. Finał prac zaplanowany został na listopad br.

Reklama

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/03/2025 12:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama