W niecodziennej, ale ostatnio modnej, scenerii, w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, kilkaset metrów przed polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Medyce doszło do podpisania umowy na rozbudowę 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 28 z Przemyśla do Medyki.
Długo nie było wiadomo, która firma wykona rozbudowę. Przetargowe „przepychanki” trwały kilka miesięcy aż wreszcie 21 maja br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała – jako najkorzystniejszą – ofertę firmy Eurovia Polska SA. Łączny koszt to niemal 100 mln zł. Firma Prokom Construction sp. z o.o. będzie natomiast pełnić nadzór nad realizacją robót oraz zarządzać kontraktem. Wartość oferty to 3 mln 968 tys. 275 zł[paywall].
18 czerwca br. w obecności wielu oficjeli na czele z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem doszło do podpisania umowy z firmą Eurovia SA Oddział Rzeszów.
– To ważny dzień dla tego regionu. Dla osób, podróżujących do przejścia granicznego w Medyce. Dla tych, którzy od ponad dwudziestu lat słyszeli obietnice, że ta droga zostanie wreszcie przebudowana do standardów europejskich. Nie ma Polski A i Polski B. Podkarpacie, Mazowsze, Warmia i Mazury czy Pomorze to jedno. Droga ta ma strategiczny charakter, prowadzi bowiem do jednego z priorytetowych przejść granicznych łączących Unię Europejską z Ukrainą. Jest jedynym na Podkarpaciu przejściem granicznym z Ukrainą z ruchem pieszych. Zaplanowane prace zapewnią odpowiednie parametry nośności nawierzchni, poprawią warunki ruchu i bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom tego ostatniego nieprzebudowanego odcinka drogi kierującej do przejścia granicznego. Inwestycja ma być gotowa za osiemnaście miesięcy – powiedział minister A. Adamczyk.
Obok ministra głos zabrali m.in.: poseł Adam Śnieżek (PiS), wicewojewoda podkarpacka Jolanta Sawicka, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński czy wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko.
– Cieszę się, że nasza firma zrealizuje kolejną bardzo ważną inwestycję na Podkarpaciu. Niedawno oficjalnie otworzyliśmy obwodnicę Dynowa. Wcześniej wykonaliśmy obwodnicę Jarosławia. Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Stawiamy na współpracę w lokalnymi firmami i tak będzie w tym wypadku. Zapewniam, że prace przeprowadzimy fachowo, z jak najmniejszymi utrudnieniami dla lokalnej społeczności – zapewnił prezes zarządu Eurovia SA Polska Nicolas Dépret.
Zakres prac obejmuje m.in.: rozbudowę drogi do przekroju 4 m na 3,5 m (z pasem dzielącym o szer. 3,5 m) z rozszerzeniem jezdni prawej do czterech pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną, nową nawierzchnię drogi, rozbudowę skrzyżowań z zastosowaniem dodatkowych pasów dla relacji skrętnych, przebudowę i budowę rowów oraz likwidację istniejących przepustów, budowę zatok autobusowych, dodatkowych jezdni i zjazdów umożliwiających dostęp do terenów zlokalizowanych przy drodze, budowę miejsca do ważenia i kontroli pojazdów, budowę i przebudowę oświetlenia drogi, chodników, budowę ciągów pieszo-rowerowych. Finalnym miejscem przebudowywanej drogi będzie zamykana rogatka wjazdu na platformę odpraw granicznych polsko-ukraińskiego przejścia drogowego w Medyce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A Pan radny od przewrotu łóżeczkowego oczywiście znalazł czas żeby się wcisnąć do fotografii. Nie ma jak to parcie na władzę. Co teraz? Komisarz? Prezydent?Pewnie tak jeśli Ekscelencja pobłogosławi, a emeryt - nie tylko z Glazera - zagłosuje. Strach myśleć skąd Pan panie Maćku (okręg z którego Pan startuje a ja głosuję chyba pozwala mi na to spoufalenie) za chwilę wyskoczy. Może by tak jednak choć jedną rzecz zrobić dobrze, a nie promować tylko siebie. PiS naprawdę chyli się mocno że robi frontmena z człowieka takiego pokroju.
O co chodzi z tym przewrotem łóżeczkowym? Tzn wiem o jaki przewrót chodzi, ale dlaczego łóżeczkowy?
Towarzystwo niewyjściowe... jak z felietonów Janka Miszczaka"Z za kratek"
Też mi coś, 7 km drogi a stroszą się do zdjęcia jakby to było co najmniej 700. Kabotyni!!!
Widać że niektórych boli i wiadomo kogo. Panie Kamiński rób Pan swoje, a inni niech się swoim życiem zajmą! Szkoda że nie mogę zagłosować na Pana ale znajomych będę namawiała
Niech ktoś powie temu Plichowi jak się dobiera koszule rozmiarowo i jak krawat się nosi bo to wstyd oglądać ciągle takiego niechluja - przedstawiciela społeczeństwa europejskiego.
Z tego co przeczytałem, to remont zacznie się od Hurka. Tak więc całkiem spory kawałek od ronda poprzez most na Wiarze aż do granicy miasta to dalej koleiny i lata osiemdziesiąte. To wstyd, by tego kawałka ul. Lwowskiej nie wyremontować. Będzie podobnie jak na ul. Krakowskiej - do ronda nowe a potem kilkaset metrów PRLu aż do zjazdu na obwodnicę.
On mi wyglada jakby miał problemy z głowa bo twarz to tylko maska zakrywać.
Co zrobił kamiński ?????????? Słucham......
A na most kolejowy na Sanie piniędzy niema ???
W Polsce z nienormalności uczyniono normalność i bardzo mało kto to dostrzega. Żyjemy w anormalnym kraju.
teraz to jest droga smierci , a co jak bedzie cztery pasy?
Słonina na szyi wisi to ciężko znaleźć właściwy rozmiar koszuli i dopiąć kołnierzyk
Dokładnie, przejechać przez Krakowską w Przemyślu to jak jazda na nartach po muldach, masakra...
Na tym zdjęciu widać jeszcze jedną ważną niestety rzecz.Tylko jednego bozia stworzyła do noszenia garnituru - prezesa zarządu. Pozostali chociażby nie wiem jaki garnitur czy krawat założyli - w pełni udowadniają powiedzenie: "ubrał się jak stróż w boże ciało". Ot, to jest właśnie ta siermiężna Polska.
Lada chwila dojdzie też do podpisania realizacji tej inwestycji - https://przemysl.pl/50353/budowa-oddzialu-celnego-w-przemyslu-wraz-z-infrastruktura-kontrolno-magazynowa-staje-sie-faktem.html
A Pan radny od przewrotu łóżeczkowego oczywiście znalazł czas żeby się wcisnąć do fotografii. Nie ma jak to parcie na władzę. Co teraz? Komisarz? Prezydent?Pewnie tak jeśli Ekscelencja pobłogosławi, a emeryt - nie tylko z Glazera - zagłosuje. Strach myśleć skąd Pan panie Maćku (okręg z którego Pan startuje a ja głosuję chyba pozwala mi na to spoufalenie) za chwilę wyskoczy. Może by tak jednak choć jedną rzecz zrobić dobrze, a nie promować tylko siebie. PiS naprawdę chyli się mocno że robi frontmena z człowieka takiego pokroju.
O co chodzi z tym przewrotem łóżeczkowym? Tzn wiem o jaki przewrót chodzi, ale dlaczego łóżeczkowy?
Towarzystwo niewyjściowe... jak z felietonów Janka Miszczaka"Z za kratek"