Reklama

Umowa podpisana. Eurovia SA bierze się do roboty!

W niecodziennej, ale ostatnio modnej, scenerii, w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, kilkaset metrów przed polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Medyce doszło do podpisania umowy na rozbudowę 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 28 z Przemyśla do Medyki.

Długo nie było wiadomo, która firma wykona rozbudowę. Przetargowe „przepychanki” trwały kilka miesięcy aż wreszcie 21 maja br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała – jako najkorzystniejszą – ofertę firmy Eurovia Polska SA. Łączny koszt to niemal 100 mln zł. Firma Prokom Construction sp. z o.o. będzie natomiast pełnić nadzór nad realizacją robót oraz zarządzać kontraktem. Wartość oferty to 3 mln 968 tys. 275 zł[paywall].

18 czerwca br. w obecności wielu oficjeli na czele z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem doszło do podpisania umowy z firmą Eurovia SA Oddział Rzeszów.

Reklama

– To ważny dzień dla tego regionu. Dla osób, podróżujących do przejścia granicznego w Medyce. Dla tych, którzy od ponad dwudziestu lat słyszeli obietnice, że ta droga zostanie wreszcie przebudowana do standardów europejskich. Nie ma Polski A i Polski B. Podkarpacie, Mazowsze, Warmia i Mazury czy Pomorze to jedno. Droga ta ma strategiczny charakter, prowadzi bowiem do jednego z priorytetowych przejść granicznych łączących Unię Europejską z Ukrainą. Jest jedynym na Podkarpaciu przejściem granicznym z Ukrainą z ruchem pieszych. Zaplanowane prace zapewnią odpowiednie parametry nośności nawierzchni, poprawią warunki ruchu i bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom tego ostatniego nieprzebudowanego odcinka drogi kierującej do przejścia granicznego. Inwestycja ma być gotowa za osiemnaście miesięcy – powiedział minister A. Adamczyk.

Obok ministra głos zabrali m.in.: poseł Adam Śnieżek (PiS), wicewojewoda podkarpacka Jolanta Sawicka, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński czy wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko.

Reklama

– Cieszę się, że nasza firma zrealizuje kolejną bardzo ważną inwestycję na Podkarpaciu. Niedawno oficjalnie otworzyliśmy obwodnicę Dynowa. Wcześniej wykonaliśmy obwodnicę Jarosławia. Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Stawiamy na współpracę w lokalnymi firmami i tak będzie w tym wypadku. Zapewniam, że prace przeprowadzimy fachowo, z jak najmniejszymi utrudnieniami dla lokalnej społeczności – zapewnił prezes zarządu Eurovia SA Polska Nicolas Dépret.

Co zostanie zrobione?

Zakres prac obejmuje m.in.: rozbudowę drogi do przekroju 4 m na 3,5 m (z pasem dzielącym o szer. 3,5 m) z rozszerzeniem jezdni prawej do czterech pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną, nową nawierzchnię drogi, rozbudowę skrzyżowań z zastosowaniem dodatkowych pasów dla relacji skrętnych, przebudowę i budowę rowów oraz likwidację istniejących przepustów, budowę zatok autobusowych, dodatkowych jezdni i zjazdów umożliwiających dostęp do terenów zlokalizowanych przy drodze, budowę miejsca do ważenia i kontroli pojazdów, budowę i przebudowę oświetlenia drogi, chodników, budowę ciągów pieszo-rowerowych. Finalnym miejscem przebudowywanej drogi będzie zamykana rogatka wjazdu na platformę odpraw granicznych polsko-ukraińskiego przejścia drogowego w Medyce.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wyborca (niemaćkowy) - niezalogowany 2020-06-22 20:52:14

    A Pan radny od przewrotu łóżeczkowego oczywiście znalazł czas żeby się wcisnąć do fotografii. Nie ma jak to parcie na władzę. Co teraz? Komisarz? Prezydent?Pewnie tak jeśli Ekscelencja pobłogosławi, a emeryt -  nie tylko z Glazera - zagłosuje. Strach myśleć skąd Pan panie Maćku (okręg z którego Pan startuje a ja głosuję chyba pozwala mi na to spoufalenie) za chwilę wyskoczy. Może by tak jednak choć jedną rzecz zrobić dobrze, a nie promować tylko siebie. PiS naprawdę chyli się mocno że  robi frontmena z człowieka takiego pokroju. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mnm - niezalogowany 2020-06-22 21:11:39

    O co chodzi z tym przewrotem łóżeczkowym? Tzn wiem o jaki przewrót chodzi, ale dlaczego łóżeczkowy?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2020-06-22 22:01:48

    Towarzystwo niewyjściowe... jak z felietonów Janka Miszczaka"Z za kratek"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama