Długo wyczekiwana przez społeczność Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu inwestycja nareszcie będzie mogła ruszyć z miejsca. Umowy parafowane, za 2 lata placówka będzie dysponować nowoczesną halą sportową z łącznikiem.
Pierwsze poważne starania o powstanie sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia przy ZSI w Jarosławiu podjęto dobrych 5 lat temu. Rozpoczęły się od wizyty obecnego starosty, a wtedy jeszcze radnego powiatowego Kamila Dziukiewicza i parlamentarzysty Tadeusza Chrzana w Ministerstwie Sportu. Tematem budowy obiektu zajmowali się w sumie trzej kolejni starostowie – obecny i dwaj poprzednicy – wspomniany już T. Chrzan i Stanisław Kłopot. Nie można też pominąć w tej kwestii dyrektora ZSI Łukasza Pisia oraz życzliwych pomysłowi ludzi, którzy dołożyły swoją „cegiełkę” do tego historycznego wydarzenia.
Droga do budowy obiektu sportowego nie była łatwa, ale dziś można już z pełnym przekonaniem powiedzieć, że warta zachodu. Przypieczętowaniem podejmowanych starań jest podpisana 7 sierpnia umowa z wykonawcą na realizację zadania. Dokument parafowali wspólnie przedstawiciel firmy Solkan Konrad Łoboda oraz starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, w asyście m.in.: posła Tadeusza Chrzana, wicestarosty Krzysztofa Cebulaka, sekretarza powiatu Krzysztofa Sopla, członka zarządu Andrzeja Wyczawskiego, radnych i przedstawicieli szkolnej społeczności. Hala – wraz z pomieszczeniami dydaktycznymi i łącznikiem – według zapisów w umowie ma być gotowa 29 maja 2026 roku. Stworzy możliwość organizowania zajęć wychowania fizycznego oraz sportowych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów Zespołu Szkół Innowacyjnych. Będą się tam mogły odbywać również zajęcia i rozgrywki międzyszkolne, treningi prowadzone przez lokalne organizacje sportowe z terenu powiatu oraz inne przedsięwzięcia ruchowe prowadzone przez nieformalne grupy współpracujące z placówką[paywall].
Hala będzie połączona z istniejącym budynkiem w taki sposób, by możliwe było jej samodzielne funkcjonowanie. Będzie to obiekt jednokondygnacyjny o wymiarach wewnętrznych 29,73 m na 15,40 m i wysokości (w najniższym punkcie) – 7,17 metrów. Jego uzupełnieniem będzie zaplecze socjalno-magazynowo-techniczne. Wewnątrz znajdą się m.in.: boisko do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, trybuny. Zagospodarowany zostanie też teren wokół hali.
– Zespół Szkół Innowacyjnych to wyjątkowa szkoła pod względem corocznego naboru, również jeśli chodzi o nazwę. Budowa hali sportowej to długo wyczekiwana inwestycja. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w powodzenie tego projektu – powiedział przy okazji uroczystego podpisania umowy starosta K. Dziukiewicz.
Reklama
– Nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie środki pozyskane z programu Polski Ład. To świetna inwestycja w młode pokolenie, które będzie reprezentowało w przyszłości nasz powiat – uzupełnił poseł T. Chrzan. Radny powiatowy Marcin Jaworski podkreślił natomiast znaczenie inwestycji dla społeczności szkolnej ZSI w Jarosławiu. – Do tej pory jeszcze wiele osób nie wierzyło w tę inwestycję, od dziś rusza ona z kopyta. Bardzo dziękuję w imieniu społeczności szkolnej, w imieniu, uczniów, nauczycieli, rodziców, za możliwość już wkrótce użytkowania nowej hali sportowej przy szkole – zaznaczył.
Na koszty realizacja zadania składają się rządowa dotacja na kwotę 7 mln 999 tys. 112 zł i wkład własny powiatu jarosławskiego, czyli 2 mln 362 tys. 162 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze