Reklama

Upalny odpust na Kalwarii Pacławskiej 2023 [GALERIA, WIDEO]

13. 14. sierpnia w Kalwarii Pacławskiej pątnicy uczestniczyli w dróżkach Matki Bożej Kalwaryjskiej, dzień później w drodze krzyżowej. Słoneczna pogoda zachęciła tysiące pątników do wyruszenia na pątniczy szlak. Przeżyjmy to jeszcze raz.

Dzień po przybyciu grup pielgrzymkowych na kalwaryjskie wzgórze pątnicy wczesnym rankiem, trzynastego sierpnia, wyruszyli na dróżki. Po porannej mszy świętej o godzinie siódmej figura Matki Bożej w otoczeniu asysty i setek pątników została wyniesiona z Sanktuarium Maryjnego.

13 sierpnia – mszę poranną przy Domku Matki Bożej koncelebrował o. bp Stanisław Dowlaszewicz z Boliwii, natomiast wieczorem metropolita przemyski ks. abp Adam Szal. 14 sierpnia – koncelebrę poprowadzi ks. abp senior Józef Michalik; a 15 sierpnia o północy – neoprezbiterzy franciszkańscy (z kazaniem prowincjała o. Mariana Gołąba z Krakowa).

Reklama

Jak poinformował rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów o. Jan Maria Szewek OFMConv, sumie odpustowej na zakończenie uroczystości odpustowych we wtorek, 15 sierpnia, w samo południe, przewodniczyć będzie natomiast o. kard. Mauro Gambetti OFMConv – wikariusz generalny Ojca Świętego dla Państwa Watykańskiego, archiprezbiter bazyliki papieskiej św. Piotra w Watykanie oraz przewodniczący Administracji Bazyliki św. Piotra (Fabbrica di San Pietro).

14 sierpnia pątnicy wyruszyli na Dróżki Męki Pańskiej, a piętnastego wczesnym rankiem ruszą w drogę powrotną do rodzimych parafii. Uczestnicy odpustu w tym roku nie narzekali na brak słońca, towarzyszyły im prawie trzydziestostopniowe upały.    

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama