Reklama

Upamiętnili żołnierzy wyklętych z gminy Przeworsk

Tegoroczne uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminie Przeworsk ze względu na sytuację epidemiologiczną miały charakter symboliczny.

Obchody rozpoczęła Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych: Edwarda i Tadeusza Cieślów ze Studziana oraz ks. dziek. Antoniego i kpt. Stanisława Olejarków
z Grzęski.

– Eucharystii przewodniczył ks. Kazimierz Jurczak, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Grzęsce. Bezpośrednio po niej poszczególne delegacje na czele z wójtemgminy Przeworsk Danielem Krawcem złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą Braci Olejarków, która jest usytuowana na budynku Wiejskiego Domu Kultury w Grzęsce – relacjonuje Justyna Solarz, p.o. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku.
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama