Reklama

Uroczyście przysięgali bronić Ojczyzny

W pierwszą sobotę czerwca na placu apelowym 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu 150 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej przysięgało „służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic”.

W grupie 150 żołnierzy, którzy złożyli przysięgę po ukończenia szkolenia podstawowego, znalazło się 37 kobiet. Zanim złożyli oni Ojczyźnie i narodowi polskiemu najwyższy akt zobowiązania, przez kilka tygodni poznawali, a następnie doskonalili wojskowe rzemiosło w jednostkach: 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich, 3 Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej. Rota przysięgi wybrzmiała w obecności najbliższych i zaproszonych na wydarzenie gości. Po wielu dniach solidnej pracy i wyrzeczeń był to moment szczególny, świętowany później zapewne w wielu domach.

Elewom życzono, by noszenie munduru dawało im wiele satysfakcji i dumy oraz pogratulowano podjętej decyzji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/06/2024 11:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama