O 23 etaty zmniejszyło się zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Zlikwidowane zostały stanowiska zastępców naczelników, doszło do połączenia kilku wydziałów, przeniesienia zadań z jednych wydziałów do innych oraz zmian na stanowiskach naczelników.
Z dniem 1 lipca br. w życie wszedł nowy regulamin organizacyjny w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent miasta Wojciech Bakun. Fakt zmian personalnych i „odchudzania” magistratu nie był żadną tajemnicą[paywall]. W. Bakun mówił o tym jeszcze w trakcie kampanii wyborczej.
Do 30 czerwca br. limit zatrudnienia w urzędzie miasta wynosił 294 etaty. Od 1 lipca wynosi 271 etatów. Zaznaczyć należy, że limit etatów to stan zatrudnienia, który urząd chce osiągnąć.
Jak już wspomnieliśmy, zlikwidowane zostały stanowiska zastępców naczelników, których było 10. – W związku z reorganizacją zaoszczędzimy 15 tysięcy 855 złotych brutto miesięcznie, przy czym w dalszej perspektywie oszczędności wzrosną do 30 tysięcy 675 złotych brutto miesięcznie, w związku z podjęciem przez niektórych pracowników decyzji o przejściu na emeryturę – powiedział sekretarz miasta Dariusz Łapa.
W kilku przypadkach powrócono do kiedyś stosowanych nazw jednostek organizacyjnych. Od 1 lipca br. nie istnieje już Kancelaria Prezydenta Miasta, jest za to Biuro Prezydenta Miasta. Nie ma już Kancelarii Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli, jest – Biuro Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli.
Z Biura Prezydenta Miasta wyłączona została obsługa prasowa. Zarówno rzecznik prasowy, jak i pracownicy byłej Kancelarii Prezydenta Miasta zostali przeniesieni do Wydziału Promocji i Kultury, którego naczelnikiem jest Janusz Łukasiewicz. Co za tym idzie, naczelnikiem wspomnianej kancelarii przestał być Artur Komorowski. Tego, kto będzie szefował Biuru Prezydenta Miasta, jeszcze nie wiadomo. Ma się odbyć konkurs na to stanowisko.
Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru został połączony z Wydziałem Mienia Komunalnego. W jego wyniku powstał Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, którego naczelnikiem została Lucyna Pluta. Stanowisko naczelnika Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru stracił Maciej Iwaszkiewicz, który został geodetą miasta.
Biuro Obsługi Urzędu (kierownikiem była Maria Kuźmińska) zostało połączone z Wydziałem Organizacji, Kadr i Kontroli (naczelnikiem była Ryszarda Gnus). Postał Wydział Organizacyjny, któremu szefuje sekretarz miasta Dariusz Łapa. M. Kuźmińska i R. Gnus zostały głównymi specjalistkami tegoż wydziału.
Wydział Finansowo-Księgowy (naczelnik Janina Kania) został połączony z Biurem Budżetu i Analiz (kierownik Anna Bobko-Wajda), w wyniku czego powstał Wydział Finansowy, który podlega skarbnik miasta Monice Czuryk.
Z dotychczasowego Wydziału Architektury i Ochrony Środowiska wyłączona została ochrona środowiska. Pozostał sam Wydział Architektury. Naczelnikiem pozostał Zbigniew Cudnik.
Utworzono także stanowisko Miejskiego Konserwatora Zabytków, którym została Julia Olech. Ochrona środowiska włączona została do Wydziału Gospodarki Komunalnej i od 1 lipca br. ta jednostka organizacyjna przyjęła nazwę Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Dotychczasowego naczelnika Mariusza Hatalskiego (został inspektorem w tym wydziale) zastąpił Karol Wilk.
Nowym naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w miejsce Agnieszki Radziejowskiej został Maciej Szeremeta.
W przekonaniu wielu w przemyskim urzędzie było zatrudnionych zbyt wiele osób w stosunku do liczby mieszkańców miasta. Prezydent miasta założył redukcję zatrudnienia i to zrobił.
– Wspomniane 23 etaty mniej to nie efekt zwolnień. W przypadku 18 osób dojdzie do rozwiązania umów o pracę, w szczególności z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego. Pozostałych pięciu pracowników to osoby, które trafiły do urzędu z Powiatowego Urzędu Pracy – wyliczył sekretarz D. Łapa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dobry początek czyli kosmetykaMam nadzieje,ze to tylko początek radykalnych zmian.Nie chodzi o zwolnienia tylko poczucie odpowiedzialności.
No i o to w sumie chodzi, tak trzymać i nie popuszczać !!!Ps. Extra fota, jeszcze sprzed dewastacji, profanacji i zdemolowania naszego pięknego Rynku Starego Miasta !!! Więcej takich !!!
ŻAR NIESIE ŚMIERĆ. TAK URZĘDNICY ZGOTOWALI PIEKŁO POLAKOM - WSZYSTKO-O-WSZYSTKIM.LIFE
To się Nazywa restruktyzacja.. A tak po zatym w większości to starzysci i osoby z prawem do emerytury.. No i w końcu przydomek kawka papieros się skończy.. Pracownicy urzędu będą pracować na 100 %... I po co ten szum..
Tak , już jeden wójt zrobił reorganizacje urzędu , po czym po roku zatrudnił swoich ludzi , tak ze zatrudnienie zwiększyło się dwukrotnie
Bardzo pożądana jest wymiana na ludzi nowych i młodych.Karuzela stanowisk w tym samym grajdole to tylko ściema.Nic nie wnosi i nic nie zmieni.Sposób myślenia i styl pracy jest taki sam.
Tak, to prawda skurczył się o ochronę środowiska, której praktycznie nie ma. Poprzednicy poprzez fatalną politykę kadrową doprowadzili do takiego stanu, że dziś nie ma kto pracować w tym dziale, a dziedzina ta odgrywa coraz większe znaczenie. A swoją drogą w regulaminie organizacyjnym urzędu, w zadaniach wydziału, do którego należy ochrona środowiska jest wiele błędów merytorycznych, o których nie będę pisał, bo mi szkoda na to czasu. Współczuję jedynie nowemu naczelnikowi wydziału, który musi ogarnąć powstałe problemy.
A gdzie się podziały dorodne lipy widniejące przed UM. na zał. zdjęciu ..?
dewastacja, profanacja i zdemolowanie na raz. brałeś coś??? na zdjęciu są raptem trzy drzewa, których nie ma w realu! puknij się w cymbał i nie bierz żyletek do ręki...
... i nie używaj słów, których znaczenia nie znasz...
I ciebie zwolnią , nie martw się . To tylko kwestia czasu , nawet gdy nie pracujesz w UM
Byli i naczelnikami a teraz po zmianie są inspektorami przecież to są kpiny z wyborców !!!!!
Dobry początek czyli kosmetykaMam nadzieje,ze to tylko początek radykalnych zmian.Nie chodzi o zwolnienia tylko poczucie odpowiedzialności.
No i o to w sumie chodzi, tak trzymać i nie popuszczać !!!Ps. Extra fota, jeszcze sprzed dewastacji, profanacji i zdemolowania naszego pięknego Rynku Starego Miasta !!! Więcej takich !!!
ŻAR NIESIE ŚMIERĆ. TAK URZĘDNICY ZGOTOWALI PIEKŁO POLAKOM - WSZYSTKO-O-WSZYSTKIM.LIFE