Reklama

Urząd Miejski w Przemyślu się kurczy

O 23 etaty zmniejszyło się zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Zlikwidowane zostały stanowiska zastępców naczelników, doszło do połączenia kilku wydziałów, przeniesienia zadań z jednych wydziałów do innych oraz zmian na stanowiskach naczelników.

Z dniem 1 lipca br. w życie wszedł nowy regulamin organizacyjny w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent miasta Wojciech Bakun. Fakt zmian personalnych i „odchudzania” magistratu nie był żadną tajemnicą[paywall]. W. Bakun mówił o tym jeszcze w trakcie kampanii wyborczej.

Do 30 czerwca br. limit zatrudnienia w urzędzie miasta wynosił 294 etaty. Od 1 lipca  wynosi 271 etatów. Zaznaczyć należy, że limit etatów to stan zatrudnienia, który urząd chce osiągnąć.

Jak już wspomnieliśmy, zlikwidowane zostały stanowiska zastępców naczelników, których było 10. – W związku z reorganizacją zaoszczędzimy 15 tysięcy 855 złotych brutto miesięcznie, przy czym w dalszej perspektywie oszczędności wzrosną do 30 tysięcy 675 złotych brutto miesięcznie, w związku z podjęciem przez niektórych pracowników decyzji o przejściu na emeryturę – powiedział sekretarz miasta Dariusz Łapa.

Reklama

W kilku przypadkach powrócono do kiedyś stosowanych nazw jednostek organizacyjnych. Od 1 lipca br. nie istnieje już Kancelaria Prezydenta Miasta, jest za to Biuro Prezydenta Miasta. Nie ma już Kancelarii Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli, jest – Biuro Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli.

Łączenie wydziałów

Z Biura Prezydenta Miasta wyłączona została obsługa prasowa. Zarówno rzecznik prasowy, jak i pracownicy byłej Kancelarii Prezydenta Miasta zostali przeniesieni do Wydziału Promocji i Kultury, którego naczelnikiem jest Janusz Łukasiewicz. Co za tym idzie, naczelnikiem wspomnianej kancelarii przestał być Artur Komorowski. Tego, kto będzie szefował Biuru Prezydenta Miasta, jeszcze nie wiadomo. Ma się odbyć konkurs na to stanowisko.

Reklama

Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru został połączony z Wydziałem Mienia Komunalnego. W jego wyniku powstał Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, którego naczelnikiem została Lucyna Pluta. Stanowisko naczelnika Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru stracił Maciej Iwaszkiewicz, który został geodetą miasta.

Biuro Obsługi Urzędu (kierownikiem była Maria Kuźmińska) zostało połączone z Wydziałem Organizacji, Kadr i Kontroli (naczelnikiem była Ryszarda Gnus). Postał Wydział Organizacyjny, któremu szefuje sekretarz miasta Dariusz  Łapa. M. Kuźmińska i R. Gnus zostały głównymi specjalistkami tegoż wydziału.

Reklama

Wydział Finansowo-Księgowy (naczelnik Janina Kania) został połączony z Biurem Budżetu i Analiz (kierownik Anna Bobko-Wajda), w wyniku czego powstał Wydział Finansowy, który podlega skarbnik miasta Monice Czuryk.

Z dotychczasowego Wydziału Architektury i Ochrony Środowiska wyłączona została ochrona środowiska. Pozostał sam Wydział Architektury. Naczelnikiem pozostał Zbigniew Cudnik.

Utworzono także stanowisko Miejskiego Konserwatora Zabytków, którym została Julia Olech. Ochrona środowiska włączona została do Wydziału Gospodarki Komunalnej i od 1 lipca br. ta jednostka organizacyjna przyjęła nazwę Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Dotychczasowego naczelnika  Mariusza Hatalskiego (został inspektorem w tym wydziale) zastąpił Karol Wilk.

Reklama

Nowym naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w miejsce Agnieszki Radziejowskiej został Maciej Szeremeta.

Emerytura przede wszystkim

W przekonaniu wielu w przemyskim urzędzie było zatrudnionych zbyt wiele osób w stosunku do liczby mieszkańców miasta. Prezydent miasta założył redukcję zatrudnienia i to zrobił.

– Wspomniane 23 etaty mniej to nie efekt zwolnień. W przypadku 18 osób dojdzie do rozwiązania umów o pracę, w szczególności z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego. Pozostałych pięciu pracowników to osoby, które trafiły do urzędu z Powiatowego Urzędu Pracy – wyliczył sekretarz D. Łapa.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-07-09 20:27:07

    Dobry początek czyli kosmetykaMam nadzieje,ze to tylko początek radykalnych zmian.Nie chodzi o zwolnienia tylko poczucie odpowiedzialności.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Theo Kogan - niezalogowany 2019-07-09 23:18:15

    No i o to w sumie chodzi, tak trzymać i nie popuszczać !!!Ps. Extra fota, jeszcze sprzed dewastacji, profanacji i zdemolowania naszego pięknego Rynku Starego Miasta !!! Więcej takich !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Theo Kogan - niezalogowany 2019-07-09 23:21:46

    ŻAR NIESIE ŚMIERĆ. TAK URZĘDNICY ZGOTOWALI PIEKŁO POLAKOM - WSZYSTKO-O-WSZYSTKIM.LIFE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama