Reklama

Urzędnicy i strażnicy szkolili się, jak zapobiegać… bezdomności zwierząt

Wydawać by się mogło, że to błaha sprawa. Ale wiedzy nigdy dość. Nie do końca bowiem wszystkim wiadomo, jak napisać program opieki nad zwierzętami bezdomnymi.

Szkolenie w tej sprawie zostało zorganizowane, aby jak najlepiej opracować „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl”.

Każdy samorząd lokalny ma obowiązek taki dokument posiadać. Wzięli w nim udział m.in. pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu czy funkcjonariusze przemyskiej straży miejskiej.

Szkolenie podzielone zostało na dwie części.

Pierwszą[paywall], teoretyczną część, dotyczącą najczęstszych wad prowadzących do stwierdzenia nieważności uchwał w tej kwestii, poprowadziła aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie Emilia Kudasik-Gil.

Druga część szkolenia poświęcona została analizie poszczególnych przepisów programu gminy miejskiej Przemyśl, a poprowadziła ją doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauk prawnych Maria Januszczyk.

Obie – zaproszone przez Fundację Centrum Edukacji „Baza” w Przemyślu – są również członkiniami Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt oraz absolwentkami interdyscyplinarnych studiów podyplomowych „Prawa zwierząt”.

Reklama

Ciekawa dyskusja

Po części oficjalnej zebrani na spotkaniu mogli wziąć udział w dyskusji. Przede wszystkim poświęconej wyzwaniom, przed którymi będzie musiała stanąć gmina miejska Przemyśl, projektując oraz uchwalając program na 2023 r.

Wzięli w niej udział m.in. naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Przemyślu Karol Wilk oraz wiceprezes Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Nadzieja” działającego na terenie miasta Przemyśl i okolic Sylwia Jujka.

– Mamy nadzieję, że przekazana w trakcie szkolenia wiedza przełoży się na poprawę jakości życia bezdomnych zwierząt i wolno żyjących kotów. Zostałyśmy również zaproszone przez pana naczelnika Wilka do przeprowadzenia szkolenia przeznaczonego dla mieszkańców Przemyśla, które dotyczyłoby tego, jak korzystać z gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi w praktyce. Oczywiście takowe się odbędą – zapewniły obie prelegentki.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama