Ze względu na trwający stan epidemii zmieniono termin złożenia oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w stosunku do wniosku o dopłaty złożonego w roku 2019.
Podpisane oświadczenie, potwierdzające brak zmian, będzie można złożyć w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności (15 maja). Do 8 kwietnia w województwie podkarpackim[paywall] zarejestrowano 11 924 takich oświadczeń.
Ze względu na epidemię koronawirusa i ograniczenie bezpośredniego kontaktu pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z interesantami, rolnicy mogą składać oświadczenia w następujący sposób: wysłać je pocztą, złożyć poprzez platformę ePUAP lub wysłać zeskanowane dokumenty pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał dostarczyć w terminie późniejszym. Dokumenty można również pozostawić przy wejściach do biur powiatowych w stojących tam urnach.
Na razie nie zmienił się termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Mija on 15 maja. Najlepiej składać je drogą internetową, przez aplikację eWniosekPlus. Na Podkarpaciu zrobiło to już 13 508 rolników.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze