Reklama

Uwaga! Woda niezdatna do picia

05/09/2018 15:33

Woda z wodociągu w Mokrzycy jest niezdatna do picia – ostrzega Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie. Komunikat w tej sprawie został opublikowany dzisiaj.

Zgodnie z tą decyzją, mieszkańcy miejscowości: Antoniki, Bałaje, Basznia Dolna, Basznia Górna, Borowa Góra, Mokrzyca, Piastowo, Podlesie i Załuże nie mogą wykorzystywać wody z wodociągu do celów spożywczych.

 

„W ramach prowadzonego monitoringu przeglądowego w dniu 3 września 2018r. pobrano do badania wodę z wodociągu sieciowego w Mokrzycy, z punktu czerpalnego: kuchnia Zespołu Szkół w Baszni Dolnej. Sprawozdanie z badań o nr: POL/S.B.490-2-185/18 wykazało, że woda wodociągowa zawiera bakterie Escherichia coli (jest 2 jtk/100ml a najwyższa dopuszczalna wartość bakterii coli to 0 jtk/100ml), bakterie grupy coli ( jest 18 jtk/100ml a najwyższa dopuszczalna wartość bakterii grupy coli to 0 jtk/100ml) oraz Enterokoki (jest 10 jtk/100ml, a najwyższa dopuszczalna zawartość Enterokoków to 0 jtk/100ml.)” – pisze w komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie Tomasz Lichacz.

Reklama

Sanepid podkreśla, że woda nie jest zdatna do spożycia i może być wykorzystana tylko do celów sanitarnych. Wodę pitną ma obowiązek dostarczyć właściciel wodociągu.

Zakład Usług Komunalnych w Mokrzycy zapewnia, że dostarczy wodę w dużym zbiorniku. „W związku z tym w celu uzyskania wody zdatnej do spożycia, prosi się mieszkańców o zabranie ze sobą pojemników, w których będzie można przenieść wodę do domów” – informuje prezes Zakładu Usług Komunalnych w Mokrzycy Mariusz Pieróg.

„PIS w Lubaczowie zobowiązał Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne do podjęcia działań naprawczych w celu zapewnienia dla wodociągu sieciowego w Mokrzycy wody spełniającej wymagania mikrobiologiczne dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z natychmiastowym terminem wykonania (decyzja z dnia 05.09.2018r. o znaku: PSK. 453-5-6/18)” – czytamy.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    MKF - niezalogowany 2018-09-06 11:47:15

    zdjęcie nie podpisane, a nie jest waszego autorstwa, będzie kara?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    moniamona1_728 2018-09-26 12:44:32

    oby byla kara jak  najwieksza

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama