Woda z wodociągu w Mokrzycy jest niezdatna do picia – ostrzega Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie. Komunikat w tej sprawie został opublikowany dzisiaj.
Zgodnie z tą decyzją, mieszkańcy miejscowości: Antoniki, Bałaje, Basznia Dolna, Basznia Górna, Borowa Góra, Mokrzyca, Piastowo, Podlesie i Załuże nie mogą wykorzystywać wody z wodociągu do celów spożywczych.
„W ramach prowadzonego monitoringu przeglądowego w dniu 3 września 2018r. pobrano do badania wodę z wodociągu sieciowego w Mokrzycy, z punktu czerpalnego: kuchnia Zespołu Szkół w Baszni Dolnej. Sprawozdanie z badań o nr: POL/S.B.490-2-185/18 wykazało, że woda wodociągowa zawiera bakterie Escherichia coli (jest 2 jtk/100ml a najwyższa dopuszczalna wartość bakterii coli to 0 jtk/100ml), bakterie grupy coli ( jest 18 jtk/100ml a najwyższa dopuszczalna wartość bakterii grupy coli to 0 jtk/100ml) oraz Enterokoki (jest 10 jtk/100ml, a najwyższa dopuszczalna zawartość Enterokoków to 0 jtk/100ml.)” – pisze w komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie Tomasz Lichacz.
Sanepid podkreśla, że woda nie jest zdatna do spożycia i może być wykorzystana tylko do celów sanitarnych. Wodę pitną ma obowiązek dostarczyć właściciel wodociągu.
Zakład Usług Komunalnych w Mokrzycy zapewnia, że dostarczy wodę w dużym zbiorniku. „W związku z tym w celu uzyskania wody zdatnej do spożycia, prosi się mieszkańców o zabranie ze sobą pojemników, w których będzie można przenieść wodę do domów” – informuje prezes Zakładu Usług Komunalnych w Mokrzycy Mariusz Pieróg.
„PIS w Lubaczowie zobowiązał Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne do podjęcia działań naprawczych w celu zapewnienia dla wodociągu sieciowego w Mokrzycy wody spełniającej wymagania mikrobiologiczne dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z natychmiastowym terminem wykonania (decyzja z dnia 05.09.2018r. o znaku: PSK. 453-5-6/18)” – czytamy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.zdjęcie nie podpisane, a nie jest waszego autorstwa, będzie kara?
zdjęcie nie podpisane, a nie jest waszego autorstwa, będzie kara?
oby byla kara jak najwieksza