Reklama

Uwaga, zmiany na przejściach granicznych!

Od 1 września do 30 listopada br. będzie realizowany pilotażowy projekt zmiany w funkcjonowaniu przejść granicznych dla ruchu pojazdów ciężarowych.

To informacja przede wszystkim dla kierowców TIR-ów i innych ciężkich pojazdów, które systematycznie przekraczają przejścia graniczne w naszym regionie.

Od 1 września br. samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony będą odprawiane wyłącznie na[paywall] drogowych przejściach granicznych: Zosin – Ustiług, Dołhobyczów – Uhrynów, Budomierz – Hruszew oraz Krościenko – Smolnica.

Natomiast odprawy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony będą możliwe wyłącznie na drogowych przejściach granicznych: Dorohusk – Jagodzin, Hrebenne – Rawa Ruska, Korczowa – Krakowiec oraz Medyka – Szeginie.

– W przypadku przewozu towarów podlegających kontroli Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Inspekcji Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych kontrole prowadzone są na dotychczasowych zasadach, w punktach kontroli granicznej – powiedziała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie asp. Edyta Chabowska.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama