Reklama

VII Bieg Montera. Po raz kolejny uczczono Powstańców Warszawskich [ZDJĘCIA]

07/08/2024 09:41

W sobotę, 3 sierpnia, już po raz siódmy w Gniewczynie Łańcuckiej, Biegiem Montera uczczona została pamięć Powstańców Warszawskich.

Monter, czyli Antoni Chruściel – generał brygady Wojska Polskiego, komendant Okręgu Warszawa ZWZ urodził się 16 czerwca 1895 r., w Gniewczynie Łańcuckiej. Do dnia dzisiejszego jest tam wspominany i upamiętniany. Pseudonimów miał wiele. „Sokół”, „Cięciwa”, „Konar”, „Rzeczyca” czy „Nurt” – to tylko kilka z nich. Najbardziej kojarzony jest jednak właśnie jako „Monter”. Co roku, wydarzenie biegowe rozpoczyna się o g. 17 (godzina „W”) minutą ciszy i wyciem syren. Po złożeniu wieńców i zniczy pod pomnikiem Montera, który znajduje się przy Zespole Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej, ponad 200 osób wyruszyło w biegu na 2 dystanse: 10 i 21 km.

Wyniki

Jeśli chodzi o półmaraton, w kategorii Open najlepsi okazali się: Patryk Marszałek z Rzeszowa (1:11:03), Szymon Jakubiec z Krakowa (1:19:15) oraz Maciej Hasiak z Huciska (1:20:41). Wśród kobiet tryumfowały: Anna Pawlikowska z Kielc (1:31:18), Basia Przeworska z Łącznej (1:39:55) oraz Wioletta Szablan z Jarosławia (1:41:05). W biegu na 10 km, wśród panów najszybsi byli: Marek Wołoszyn z Jarocina (32:58), Krzysztof Majka z Rzeszowa (34:04) oraz – również z Rzeszowa – Adam Rybiński (34:44). Jeśli chodzi o panie, w tej kategorii bieg z najlepszymi wynikami ukończyły: Anna Majka z Rzeszowa (37:42), Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego (38:51) i Karolina Ochyra z Leska (41:13).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama