Dzisiaj, 81 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego, odbyły się uroczystości rocznicowe m. in. pod pomnikiem Orląt Przemyskich. Szczególnym momentem jest godzina 17.00, czyli godzina "W", w czasie której zawyły syreny, a bohaterów uczczono minutą ciszy.
Mieszkańcy Przemyśla oddali hołd uczestnikom i ofiarom Powstania Warszawskiego, natomiast mundurowi uczcili ich pamięć defiladą wojskową. W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz i samorządu miasta Przemyśla m.in. zastępca prezydenta miasta Bartłomiej Barszczak, przewodniczący rady miasta Marcin Kowalski, posłowie Marek Rząsa, Andrzej Zapałowski, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, starosta powiatu przemyskiego Bożena Ryczan oraz służby mundurowe, kombatanci i harcerze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze