Dla wielu przejście tak długiej trasy to prawdziwe wyzwanie. Dla niektórych będzie to natomiast już kolejny taki nocny rajd w skupieniu i modlitwie. W piątek, 17 marca, o g. 20 spod jarosławskiego opactwa wyruszą uczestnicy XI Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wciąż można się zapisać.
Zgłoszenia na Ekstremalną Drogę Krzyżową przyjmowane są od środy popielcowej. Do uczestników można dołączyć, zapisując się poprzez system zgłoszeń na centralnej stronie internetowej edk.org.pl bądź na lokalnej stronie edk.opactwo.pl, choć nie jest to obowiązkowe. Ci, którzy wcześniej zgłoszą chęć udziału, otrzymają pakiet startowy w postaci rozważań, opisu trasy, opaski odblaskowej i certyfikatu uczestnictwa. Będzie można go odebrać w opactwie przy Benedyktyńskiej, między 18.30 a 19.45 oraz bezpośrednio po mszy św. inaugurującej wyjście w trasę. Koszt pakietu to ok. 20 zł – datek należy wrzucić do puszki przy odbiorze.
XI EDK wyruszy spod opactwa w kilkunastu kierunkach, m.in. do Kalwarii Pacławskiej – przez Rybotycze (80 km) bądź Gruszową (62 km), Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Lubaczowie (42 km), do przemyskiej archikatedry – przez Jodłówkę (68 km) lub Drohojów (45 km) czy do przeworskiej bazyliki – przez Tryńczę (44 km). Nowością jest w tym roku licząca 45 km trasa okrężna spod jarosławskiego opactwa do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu – przez Muninę, Tuczempy, Łowce, Zamiechów, Boratyn, Jankowice, Rudołowice, Roźwienicę i Cieszacin Wielki. Warto zabrać ze sobą brzozowy krzyż (kilkadziesiąt będzie przygotowanych dla uczestników przez organizatorów), który można zachować na pamiątkę i wykorzystać w przyszłorocznej edycji. „Można iść w małej grupie, ale zawsze w skupieniu, w ciszy. EDK to modlitwa indywidualna” – przypominają organizatorzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze