W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych i zwiększonym ruchem w okolicy cmentarzy, służby przypominają, by w ferworze oporządzania grobów bliskich i organizowaniem– często dalekich wyjazdów, nie zapomnieć o własnym bezpieczeństwie.
Na cmentarzach nie zostawiajmy rzeczy osobistych bez nadzoru na przygrobowych ławeczkach, czy sąsiadujących nagrobkach. Wartościowe przedmioty najlepiej zostawić w tym czasie w domu. Jeśli nie ma takiej konieczności, nie zabierajmy ze sobą również dużej ilości gotówki, czy kart bankomatowych. W dobie płacenia zbliżeniowego bez konieczności wprowadzania numeru PIN, one również stanowią łatwy łup.
Szczególną uwagę należy zachować w tzw. sztucznym tłoku, w którym łatwo stracić nie tylko orientację, ale i wartościowe przedmioty, telefony, czy portfele.
Podczas świątecznych wyjazdów do oddalonych nekropolii nie zapomnijmy też o właściwym zabezpieczeniu mieszkań i domów. Warto odłączyć z prądu urządzenia elektryczne i gazowe, szczelnie zamknąć okna i drzwi, opróżnić skrzynki pocztowe, a także, jeśli istnieje taka możliwość– poprosić o doglądanie mieszkania znajomego, czy sąsiada, który nie wybiera się w dalsze wojaże.
Podczas spotkań rodzinnych i nabożeństw na cmentarzach, szczególną uwagą otoczmy również dzieci, które często znudzone, szukają sobie innych zajęć i mogą łatwo oddalić się od opiekunów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze