Reklama

W ferworze święta zmarłych pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych i zwiększonym ruchem w okolicy cmentarzy, służby przypominają, by w ferworze oporządzania grobów bliskich i organizowaniem– często dalekich wyjazdów, nie zapomnieć o własnym bezpieczeństwie.

Na cmentarzach nie zostawiajmy rzeczy osobistych bez nadzoru na przygrobowych ławeczkach, czy sąsiadujących nagrobkach. Wartościowe przedmioty najlepiej zostawić w tym czasie w domu. Jeśli nie ma takiej konieczności, nie zabierajmy ze sobą również dużej ilości gotówki, czy kart bankomatowych. W dobie płacenia zbliżeniowego bez konieczności wprowadzania numeru PIN, one również stanowią łatwy łup.

Szczególną uwagę należy zachować w tzw. sztucznym tłoku, w którym łatwo stracić nie tylko orientację, ale i wartościowe przedmioty, telefony, czy portfele.

Reklama

Podczas świątecznych wyjazdów do oddalonych nekropolii nie zapomnijmy też o właściwym zabezpieczeniu mieszkań i domów. Warto odłączyć z prądu urządzenia elektryczne i gazowe, szczelnie zamknąć okna i drzwi, opróżnić skrzynki pocztowe, a także, jeśli istnieje taka możliwość– poprosić o doglądanie mieszkania znajomego, czy sąsiada, który nie wybiera się w dalsze wojaże.

Podczas spotkań rodzinnych i nabożeństw na cmentarzach, szczególną uwagą otoczmy również dzieci, które często znudzone, szukają sobie innych zajęć i mogą łatwo oddalić się od opiekunów.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości