Było nam bardzo miło objąć patronatem honorowym tegoroczne dożynki gminy Przemyśl, które odbyły się 27 sierpnia w Grochowcach. I tu nie brakowało atrakcji dla każdego oraz tradycyjnego ukłonu w stronę rolników i podziękowania za plony.
Wszystko to było możliwe dzięki wzorowej współpracy wójta gminy Przemyśl Andrzeja Huka, sołectwa Grochowce, tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła Gospodyń Wiejskich w Grochowcach.
Program uroczystości dożynkowych rozpoczęła msza św. w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie zostały poświęcone chleb i dożynkowe wieńce.
Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował na stadion – oczywiście odpowiednio i tematycznie udekorowany. Nie zabrakło podziękowań, jakie na ręce rolników złożyli samorządowcy i władze, a także tradycyjnego dzielenia się chlebem dożynkowym z zebranymi gośćmi.
Najmłodsi uczestnicy mogli się wyszaleć podczas zabaw i konkursów, a ci starsi z ciekawością podziwiać występy działających na terenie gminy zespołów i KGW. Wisienką na torcie była zabawa taneczna do późnych godzin nocnych, którą poprowadził zespół Tankard.
MR
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze