Co roku podział pieniędzy na sport z miejskiego budżetu wzbudza wiele emocji wśród klubów sportowych i kibiców. Choć w 2023 roku władze miasta przewidują spore oszczędności, już wiadomo, że w wydatkach na sport cięć nie będzie. Na dotacje przeznaczono bowiem, podobnie jak w ubiegłym roku, 900 tys. zł. Ile dostały poszczególne kluby?
Najmocniej docenione zostały piłkarki ręczne z klubu Eurobud Grupa JKS Jarosław, występujące w PGNiG Superlidze Kobiet. Władze miasta przyznały im 214 tys. zł. Klub SPR JKS San Jarosław, biorący udział w rozgrywkach I ligi, a więc o klasę niżej niż piłkarki ręczne z Eurobudu, będzie wsparty kwotą 170 tys. zł.
Na kolejnej pozycji uplasowało się Towarzystwo Sportowe Międzyszkolny Klub Sportowy „San” Jarosław z dotacjami w wysokości: 165 tys. zł na rozgrywki piłki siatkowej kobiet (San-Pajda gra w I lidze); 16 tys. zł na rozgrywki siatkówki plażowej oraz 3,5 tys. zł na rozgrywki MMA seniorów oraz crossfit. Równie pokaźną dotację – w kwocie 165 tys. zł – otrzymał Klub Sportowy JKS Jarosław (4. liga piłki nożnej).
Klub Sportowy „Łączy Nas Sport”, który występuje w Lotto Superlidze, otrzyma 64 tys. zł. Futsall Team Jarosław może liczyć na 38 tys. zł. KS Przedmieście Jarosław dostanie 24,5 tys. zł.
Po 12 tys. zł otrzymają: Uczniowski Klub Sportowy „Tramp”, którzy zrzesza młodych łuczników i Autonomiczne Zrzeszenie Combat Aikido.
Do Klubu Sportów Walki „Sokół” trafi dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł. Przyznano też dwie dotacje po 3 tys. zł. Otrzymają je: Klub Uczelniany AZS PWSTE i Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Przemyślu, Koło Jarosław „Miasto”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze