8 ton odpadów, wśród których przeważały: stare meble, zużyty sprzęt RTV i AGD czy opony samochodowe oraz ponad 2,5 tony ściętych krzaków, zarośli, chwastów czy suchych traw – to efekt wspólnej akcji Urzędu Gminy Lubaczów, Powiatowego Zarządu Dróg w Lubaczowie i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.
Mimo panującej epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 prace porządkowe rozpoczęły się jeszcze kwietniu br. Było co sprzątać. Niemal równocześnie roboty prowadzone były na fragmentach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, przebiegających przez gminę Lubaczów. Pracownicy gminy we współpracy z Powiatowym Zarządem Dróg w Lubaczowie i Zarządem Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie wycięli setki samosiejek, krzaków, chwastów, zarośli oraz sporo suchej trawy[paywall]. Z rowów przydrożnych uzbierano łącznie ponad 2,5 tony odpadów. Władze gminy zdecydowały, że niemal równocześnie prowadzone będą prace przy likwidacji dzikich wysypisk śmieci. Sami jednak nie daliby rady. Zaangażowali leśników gminnych i sołtysów, którzy zinwentaryzowali takie miejsca. Ci z kolei zachęcili do pomocy mieszkańców poszczególnych sołectw. W ramach tej akcji zebrano aż 8 ton odpadów. Znalazły się wśród nich m.in.: stare meble, zużyty sprzęt RTV i AGD, opony samochodowe, butelki i wiele innych odpadów. Całość została odebrana przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu i poddana segregacji oraz utylizacji.
– Prosimy wszystkich mieszkańców o jeszcze większą troskę i dbałość o środowisko, przyrodę oraz czystość i porządek w najbliższej okolicy. Musimy pamiętać o jednym: postawy ekologiczne, prawidłowa gospodarka odpadami, ochrona powietrza i wody, oszczędzanie energii elektrycznej nie są już tylko naszym wyborem czy modą, ale obowiązkiem. Zmieniając swoje zachowanie, możemy wypracować nawyki, które przyczynią się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska – zaapelował wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel.
Od 26 maja br. przy Oczyszczalni Ścieków w Załużu rozpoczął funkcjonowanie Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), gdzie również można oddać powstające odpady. – Wszystkim nam powinno zależeć, aby nasza gmina była czystym, przyjaznym do życia, pracy i wypoczynku miejscem nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń. Zróbmy wspólnie wszystko, by zadbać o środowisko teraz, a naszym następcom zostawić je czyste. Nie wyrzucajmy odpadów do przydrożnych rowów oraz nie podrzucajmy ich do lasu czy w inne miejsce publiczne – podsumował W. Kapel.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jaka akcja.Zapomieli za co im płacą.To świety albo jak kto woli psi obowiązek sprzatania ciążący na tych instytucjach na powierzonym im terenie. Może jeszcze medale albo nagrody sobie przyznają.
I am very thankful to you for sharing this fantastic article , I appreciate your work . http://www.bestvpshostings.com/
A może by tak sanepid zaczął walić kary po 30 tyś za śmiecenie . Za maseczki potrafili ?
Jaka akcja.Zapomieli za co im płacą.To świety albo jak kto woli psi obowiązek sprzatania ciążący na tych instytucjach na powierzonym im terenie. Może jeszcze medale albo nagrody sobie przyznają.
I am very thankful to you for sharing this fantastic article , I appreciate your work . http://www.bestvpshostings.com/
A może by tak sanepid zaczął walić kary po 30 tyś za śmiecenie . Za maseczki potrafili ?