Reklama

W katedrze modlili się za Pawła Adamowicza

21/01/2019 19:30

W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza (19 stycznia) w bazylice archikatedralnej w Przemyślu odprawiona została msza św. za jego duszę. Przewodniczył jej bp Stanisław Jamrozek.

W liturgii wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, m.in. zastępca prezydenta Bogusław Świeży i przewodnicząca rady miejskiej Ewa Sawicka oraz kilkoro innych radnych.

W homilii bp Jamrozek nie odniósł się bezpośrednio do śmierci prezydenta Gdańska i panujących w ostatnich dniach nastrojów w Polsce. Wskazywał natomiast, aby [paywall]to Jezus stał się sternikiem łodzi, którą jest nasze życie.

Stwierdził również, że wokół jest wiele zła, ponieważ nie słuchamy Pana Boga. – Nie słuchamy tego, co mówi Jezus. Potem często płaczemy, ale dlatego, że nie zawsze potrafimy odpowiadać na Boże wezwania. Ważne jest, abyśmy nadstawiali ucha, potrafili przyjąć to, co Bóg do nas mówi, a wtedy uczynimy świat piękniejszym i lepszym. To zadanie każdego wierzącego. Jeśli będę stawał się lepszy, to uczynię ten świat lepszym – podkreślił.

Reklama
Natomiast o g. 19 na Rynku ponownie spotkano się, aby przed urzędem miejskim zapalić światełko pamięci dla Pawła Adamowicza.


fot.Paweł Bugira
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2019-01-21 20:13:43

    Dajcie już spokój, ileż można ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2019-01-21 23:06:31

    Co ci przeszkadza? Wyłącz się, nie czytaj, nie oglądaj.Gadasz głupoty. Zostań prezydentem Przemyśla (daj się ludziom pięć razy wybrać za swoje zasługi) . Zrób z tego miasta przez 20 lat ośrodek mlekiem i miodem płynący, spraw aby ludzie byli zadowoleni i chcieli tu mieszkać a Przemyśl stał się słynny na cały świat. Zapewniam Cię, że nie daj boże w razie Twojej śmierci, Przemyślacy i inne miasta chyba nawet dłużej będą Twoją śmierć celebrować i opłakiwać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-01-21 23:49:21

    Pyta nawiedzony spamer he he.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama