W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza (19 stycznia) w bazylice archikatedralnej w Przemyślu odprawiona została msza św. za jego duszę. Przewodniczył jej bp Stanisław Jamrozek.
W liturgii wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, m.in. zastępca prezydenta Bogusław Świeży i przewodnicząca rady miejskiej Ewa Sawicka oraz kilkoro innych radnych.
W homilii bp Jamrozek nie odniósł się bezpośrednio do śmierci prezydenta Gdańska i panujących w ostatnich dniach nastrojów w Polsce. Wskazywał natomiast, aby [paywall]to Jezus stał się sternikiem łodzi, którą jest nasze życie.
Stwierdził również, że wokół jest wiele zła, ponieważ nie słuchamy Pana Boga. – Nie słuchamy tego, co mówi Jezus. Potem często płaczemy, ale dlatego, że nie zawsze potrafimy odpowiadać na Boże wezwania. Ważne jest, abyśmy nadstawiali ucha, potrafili przyjąć to, co Bóg do nas mówi, a wtedy uczynimy świat piękniejszym i lepszym. To zadanie każdego wierzącego. Jeśli będę stawał się lepszy, to uczynię ten świat lepszym – podkreślił.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co ci przeszkadza? Wyłącz się, nie czytaj, nie oglądaj.Gadasz głupoty. Zostań prezydentem Przemyśla (daj się ludziom pięć razy wybrać za swoje zasługi) . Zrób z tego miasta przez 20 lat ośrodek mlekiem i miodem płynący, spraw aby ludzie byli zadowoleni i chcieli tu mieszkać a Przemyśl stał się słynny na cały świat. Zapewniam Cię, że nie daj boże w razie Twojej śmierci, Przemyślacy i inne miasta chyba nawet dłużej będą Twoją śmierć celebrować i opłakiwać.
Ciekawie nawijasz, jednakowoż, przy całych moich dobrych intencjach, chęciach i staraniach, o zostaniu prezydentem Przemyśla itp. mogę li tylko pomarzyć, a chciałbym oczywiście jak najlepiej. No ale teraz świeżo wybrany pan prezydent i kilku innych świeżych ludzi może się wykazać, tak więc niech zastanowią się i naradzą, co zrobić na zastanym na chwilę obecną mega - gnoju, po swoich poprzednikach; te wszystkie okaleczone, powycinane drzewa, zdewastowane, sprofanowane zabytki czy też w końcu całe wyniszczone ekosystemy itp. itd. etc.
Do kasander Prosta sprawa doprowadzić Bałtyk do Przemyśla .
Nie odbiegajmy od tematu! Bałtyk, kupa gnoju, nowo wybrany prezydent miasta czy powycinane drzewa nie mają nic wspólnego z tym, że komuś się nie podoba tak "długie" celebrowanie żałoby. Skoro ludzie chcą, sami czy też zainspirowani przez biskupa w ten sposób oddać hołd człowiekowi który czegoś dokonał, tyle dobrego zrobił dla swojego miasta, dla Polski - to kto i dlaczego miałby ludziom zakazywać tego? Życie i tak się toczy obok a jeżeli komuś to przeszkadza a argumentów nie ma na obronę swojej tezy, to jak już pisałem - niech nie patrzy, nie ogląda, nie słucha, pojedzie na narty na dwa tygodnie np.
Zróbcie go kuzwa mać jeszcze świętym . Purpuratom już całkiem odbiło za kasę zrobią dosłownie wszystko. Adamowicz który popierał aborcje , popierał gender i związki LGBT jest pochowany w murach Bazyliki Mariackiej a to co on głosił jest w jawnej sprzeczności z naukami kościoła . To jest ta właśnie obłuda polskiego kleru.
"...To jest ta właśnie obłuda polskiego kleru..."Nic podobnego! Nie obłuda tylko normalność! Kościół od zawsze taki był. Oni wiedzą doskonale, że boga nie ma - pieniądze się liczą! Jeżeli Ty uważasz, że było czy jest inaczej tzn. że naiwna jesteś i jak widać z wpisu - życia nie znasz.
No to wymień co ten człowiek zrobił dobrego dla Gdańska i w szczególności co dla Polski?Adamowicz zdobył ok 130 tys. głosów, jego przeciwnik lekko ponad 70 tys. , frekwencja 57,70 czyli ponad42% tj ok 170 tys. miało w nosie zarówno Adamowicza jak i Płażyńskiego. To są liczby mające wymowę. Dlaczego z zamordowanego przez wariata Adamowicza politycy zrobili bohatera narodowego i dlaczego nie pochowali go obok Kaczyńskiego na Wawelu?https://dziennikbaltycki.pl/wyniki-wyborow-samorzadowych-2018-na-prezydenta-gdanska-pawel-adamowicz-zwycieza-w-drugiej-turze-oficjalne-wyniki-pkw/ar/13639574
Małe sprostowanie, w Gdańsku uprawnionych do głosowania było ok 350 tys. mieszkanców, łącznie głosowało ok 200tys. nie głosowało ok 150 tys.https://www.gdansk.pl/download/2018-10/116729.pdf
Trochę mnie zastanawia sama modlitwa za zmarłego. Skoro był taki za życia szlachetny, to zapewne poszedł do nieba. Nie? Jakie więc znaczenie mają te modlitwy za "duszę"? Gdyby dostał się do czyśćca, to rozumiem, ale w niebie nic mu nie jest potrzebne.
"...No to wymień co....Jak mam z Tobą dyskutować skoro Ty zadajesz takie pytania? Do dyskusji trzeba być przygotowanym.Pojedź do Gdańska, pospaceruj, pooglądaj, porównaj ze starymi zdjęciami, porozmawiaj z przypadkowymi ludźmi, wstąp do centrum biznesu - dowiesz się jak kwitnie własna działalność w mieście itd. itd.Przedstawiając natomiast te procenty, czyżbyś kwestionował jego wybór? Że co? mało? To co ma PiS powiedzieć ze swoimi 17% - powinien oddać natychmiast władzę i oddać wszystko to co zagrabił przez trzy lata. Koło Kaczyńskiego na Wawelu nie mogli bo to miejsce tylko dla bohaterów narodowych a ani Adamowicz takim nie jest ani tym bardziej Kaczor który leży tam czasowo tylko.
Jeden cytat:"...Przeobraził Gdańsk w pełne życia, nowoczesne, otwarte, pełne tolerancji miasto. Miasto wolności i solidarności. Gdańszczanie wybierając go ponownie na Prezydenta Miasta w nieprzyjaznej dla niego atmosferze politycznej, pokazali jak bardzo mu ufają i doceniają jego osiągnięcia..."Resztę dokonań sobie wygoogluj począwszy od wybudowania Europejskiego Centrum Kultury, poprzez historię przydziału mieszkania rodzinie przyszłego zabójcy, po podziękowania z pobytu brytyjskiej pary książęcej.Ja natomiast tak bym się nie podniecał tym "czubkiem" bo każdy czy to samobójca czy morderca ma coś z głową. Nikt normalny nie nosi przy sobie noża szturmowego - to chyba oczywiste - i to bez względu czy kierują nim pobudki bandyckie czy polityczne."...Liczby które podałem świadczą tylko o tym ze że nie był osobą powszechnie akceptowalną..."Poza liczbami jest jeszcze rzeczywistość i fakty a te każdy mógł zobaczyć w transmisjach z uroczystości. Nigdy nikt, nawet anioł czy bóg nie cieszy się stuprocentowym poważaniem więc dziwię się, że to dla Ciebie nie jest oczywiste. Powtórzę tę samą radę co dla użytkownika "su-metal" - daj się wybrać, dokonaj coś a też "otrzymasz brawa".
Nie chcesz bo nie możesz,nie wypada, wstydzisz się czy boisz przyznać że piszesz bez oparcia w faktach? Kombinujesz jak koń pod górę, byle tylko nie przyznać że nieżyjący Adamowicz NIC nie zrobił dla Polski tym samym dla Polaków.Podałeś pozytywny cytat ja mógłbym ale tego nie zrobię z prostej przyczyny,podobno nie należy mówić/ pisać/ źle o nieżyjącym. a mógłbym zacytować sto i więcej negatywnych wypowiedzi gdańszczan.Brytyjski dwór nierobów żyjących na koszt podatników interesuje mnie tyle co śnieg z 1956r,żadna sztuka przyjmować nawet w sposób wyszukany, wykwintnie na koszt miasta.O Wawelu ironizowałem, wtedy wydarzyła się katastrofa samolotu w wyniku byle jakości w działaniu, typowego w Polsce, teraz też wydarzyła się tragedia dla rodziny / nie Narodu/ z tego samego powodu. Jeden i drugi przypadek, działający nieudolnie,nieperfekcyjnie politycy w każdej chyba dziedzinie; począwszy od gospodarki na polityce zagranicznej kończąc potrafili w tym przypadku dla swoich celów wykorzystać znakomicie. A "ciemny lud to kupił"
Dajcie już spokój, ileż można ?!?
Co ci przeszkadza? Wyłącz się, nie czytaj, nie oglądaj.Gadasz głupoty. Zostań prezydentem Przemyśla (daj się ludziom pięć razy wybrać za swoje zasługi) . Zrób z tego miasta przez 20 lat ośrodek mlekiem i miodem płynący, spraw aby ludzie byli zadowoleni i chcieli tu mieszkać a Przemyśl stał się słynny na cały świat. Zapewniam Cię, że nie daj boże w razie Twojej śmierci, Przemyślacy i inne miasta chyba nawet dłużej będą Twoją śmierć celebrować i opłakiwać.
Pyta nawiedzony spamer he he.