Reklama

W Kupiatyczach już nie będzie śmierdzieć...

Po wielu latach udręki, proszenia, monitowania, kilkunastu materiałach prasowych (m.in. na naszych łamach) mieszkańcy Kupiatycz, ale i okolicznych miejscowości w gminie Fredropol doczekali się wreszcie oczyszczalni ścieków z prawdziwego zdarzenia.

Kilka dni temu władze gminy odebrały tę dużą i niezwykle ważną inwestycję. Dwa miesiące przed czasem firma „Kilbud” z Krzemienicy koło Łańcuta zrealizowała projekt pod nazwą[paywall] „Budowa oczyszczalni ścieków sanitarnych w miejscowości Darowice wraz z przerzutem ścieków z miejscowości Kupiatycze”.

Wartość inwestycji to aż 3 mln 870 tys. 382 zł, z czego 2 mln zł to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, a 1 mln 870 tys. 382 zł to środki własne gminy Fredropol.

– Przyznaję: śmierdziało bardzo. Ludzie bardzo narzekali i mieli sto procent racji. Przez lata nie udało się tego problemu rozwiązać. W Kupiatyczach ponad 20 lat temu wybudowana została oczyszczalnia, która nie spełniała żadnych standardów. Długo trwały nasze starania o jej wyburzenie i wybudowanie nowoczesnej. Dzięki przychylności przede wszystkim pana wicemarszałka województwa podkarpackiego Piotra Pilcha udało się pozyskać ogromne dofinansowanie. Nowa oczyszczalnia wybudowana została także pod kątem przyjęcia ścieków z innych miejscowości naszej gminy, gdzie nie ma jeszcze kanalizacji, czyli: Kniażyc, Darowic i Koniuszek – tłumaczy wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.

– Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć tam budowę kanalizacji sanitarnej. To potężna inwestycja, bo te miejscowości są rozproszone. Będziemy musieli wybudować ponad 20 kilometrów sieci. Wszystko będzie uzależnione od naboru wniosków w ramach programu Nowy Ład. Złożyliśmy takowy. Dokumentację mamy już gotową – podsumował M. Śnieżek.

Reklama


fot.UG Fredropol
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    admin - niezalogowany 2021-08-24 10:28:59

    . . . . . . . . . . . . . . .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kapus - niezalogowany 2021-08-24 13:44:51

    sratatata. a kniazyce i darowice macie w dupie .jak  ludzie srali tak sraja i puszczaj ą do potoczku  istny sciek z tej rzeczki,smród jak coś a gmina nie mo,ze wyegzekwować okazania od właścicieli  pokwiitowania odbioru scieków od  osoby ktora ma te scieki na tym terenie wywozić .tu hydropark tu sławomir dla wiochy tu wyscig kolarski a tu chemia i gowna płyną rzeką .a kazdy ma furę skórę i komórę  ech wiocha ...aby od siebie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama