Po wielu latach udręki, proszenia, monitowania, kilkunastu materiałach prasowych (m.in. na naszych łamach) mieszkańcy Kupiatycz, ale i okolicznych miejscowości w gminie Fredropol doczekali się wreszcie oczyszczalni ścieków z prawdziwego zdarzenia.
Kilka dni temu władze gminy odebrały tę dużą i niezwykle ważną inwestycję. Dwa miesiące przed czasem firma „Kilbud” z Krzemienicy koło Łańcuta zrealizowała projekt pod nazwą[paywall] „Budowa oczyszczalni ścieków sanitarnych w miejscowości Darowice wraz z przerzutem ścieków z miejscowości Kupiatycze”.
Wartość inwestycji to aż 3 mln 870 tys. 382 zł, z czego 2 mln zł to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, a 1 mln 870 tys. 382 zł to środki własne gminy Fredropol.
– Przyznaję: śmierdziało bardzo. Ludzie bardzo narzekali i mieli sto procent racji. Przez lata nie udało się tego problemu rozwiązać. W Kupiatyczach ponad 20 lat temu wybudowana została oczyszczalnia, która nie spełniała żadnych standardów. Długo trwały nasze starania o jej wyburzenie i wybudowanie nowoczesnej. Dzięki przychylności przede wszystkim pana wicemarszałka województwa podkarpackiego Piotra Pilcha udało się pozyskać ogromne dofinansowanie. Nowa oczyszczalnia wybudowana została także pod kątem przyjęcia ścieków z innych miejscowości naszej gminy, gdzie nie ma jeszcze kanalizacji, czyli: Kniażyc, Darowic i Koniuszek – tłumaczy wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.
– Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć tam budowę kanalizacji sanitarnej. To potężna inwestycja, bo te miejscowości są rozproszone. Będziemy musieli wybudować ponad 20 kilometrów sieci. Wszystko będzie uzależnione od naboru wniosków w ramach programu Nowy Ład. Złożyliśmy takowy. Dokumentację mamy już gotową – podsumował M. Śnieżek.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.sratatata. a kniazyce i darowice macie w dupie .jak ludzie srali tak sraja i puszczaj ą do potoczku istny sciek z tej rzeczki,smród jak coś a gmina nie mo,ze wyegzekwować okazania od właścicieli pokwiitowania odbioru scieków od osoby ktora ma te scieki na tym terenie wywozić .tu hydropark tu sławomir dla wiochy tu wyscig kolarski a tu chemia i gowna płyną rzeką .a kazdy ma furę skórę i komórę ech wiocha ...aby od siebie
. . . . . . . . . . . . . . .
sratatata. a kniazyce i darowice macie w dupie .jak ludzie srali tak sraja i puszczaj ą do potoczku istny sciek z tej rzeczki,smród jak coś a gmina nie mo,ze wyegzekwować okazania od właścicieli pokwiitowania odbioru scieków od osoby ktora ma te scieki na tym terenie wywozić .tu hydropark tu sławomir dla wiochy tu wyscig kolarski a tu chemia i gowna płyną rzeką .a kazdy ma furę skórę i komórę ech wiocha ...aby od siebie